Rekord nyarat tudhat maga mögött a magyar turizmus, júliusban 30 százalékkal nőttek a külföldiektől származó szállásdíjbevételek az előző év azonos időszakához képest - derült ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból. A Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója elmondta: az év első hét hónapjában a vendégéjszakák száma 8 százalékkal, a szállásdíj bevételek pedig mintegy 20 százalékkal emelkedtek. Ugyanezek az adatok 2010-hez képest 53 százalékos, illetve 118 százalékos növekedést mutatnak.
Guller Zoltán szerint a budapesti fürdők hasonlóan sikeres szezont zártak, amelyek júliusban 12 százalékkal több vendéget fogadtak. A budapesti Liszt Ferenc nemzetközi repülőtérre pedig július után augusztusban is több mint 1,3 millió utas érkezett. A repülőtér főszezoni forgalma 15 százalékkal múlta felül a tavalyi adatokat és közel 50 százalékkal nőtt a 2010-es nyári forgalomhoz képest - tette hozzá.
Kilőttek a szobaárak
Nem félnek a turisták a terroristáktól A két héttel ezelőtti terrortámadás ellenére Barcelona továbbra is vonzza a turistákat, a repülőjegy-foglalások száma növekszik a tavalyihoz képest. Tovább >>> |
A Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója elmondta: az adatok szerint júliusban Budapesten a 4 és 5 csillagos szállodákban a nettó szobaárak átlaga elérte a 111,5 eurót, ezzel a magyar főváros a vizsgált időszakban drágább volt és több bevételt termelt, mint Bécs (89 EUR) vagy Prága (85 EUR). Ráadásul az ilyen szálláshelyek átlagárai 42 százalékkal nőttek tavalyhoz képest.
A Turisztikai Ügynökség saját mérései alapján a vizes világbajnokságra elsősorban a magas költésű turisták érkeztek, akik a szokásos 2-3 nap helyett 7-8 napot töltöttek Balatonfüreden vagy Budapesten. Hozzátette: a mérésből az is kiderült, hogy az országba érkezett turisták elégedettsége egy 10-es skálán 8,73 százalékos volt.
Durván elszálltak az árak Magyarországon: a gatyánk is ráment a nyaralásra Országos szinten közel 20 százalékkal nőttek az árak, a fővárosban 37 százalékkal kértek többet egy szállodai szobáért, mint egy éve. Vajon ez lesz minden ágazatban, ahol munkaerőhiánnyal küzdenek? További részletek >>> |