1p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A horvátok az EU-csatlakozásuk után már nagyobb valószínűséggel hallgathatják ki a Mol-vezért, akit továbbra is gyanúsítottnak tartanak.



Elfogatóparancsot adhatnak ki


A Mol a "gonosz multi"?

A horvát elnök biztos abban, hogy a zágrábi kormány a horvát érdekeket védelmezi az INA és a Mol közötti részvényesi megállapodás esetleges módosításakor. Tovább >>>

A horvát EU-csatlakozás után a zágrábi ügyészség újra megpróbálja kihallgatni Hernádi Zsolt Mol-vezért, akit azzal gyanúsítanak, hogy kenőpénz ellenében jutott hozzá az INA részvénycsomagjához. Az eddigi jogsegélykérelmeket Magyarország visszadobta, előbb nemzeti illetve nemzetbiztonsági okokra hivatkozva nem adta ki Hernádit, utóbb pedig már nem is reagált a megkeresésre. A Hvg.hu szerint most nemzetközi elfogatóparancsot is kiadhatnak a magyar üzletember ellen, így akár az is előfordulhat, hogy vizsgálati fogságba kerül a régió legnagyobb olajcégének első számú vezetője.

Horvátország eddig két alkalommal fordult nemzetközi jogsegélykérelemmel Magyarországhoz, az INA privatizációjával kapcsolatban a főtulajdonos Mol elnök-vezérigazgatóját akarja kihallgatni a zágrábi ügyészség szervezettbűnözés és korrupció ellenes osztálya (USKOK).

A korrupt politikus már megvan

A vád szerint a Mol 5 millió eurós kenőpénzt juttatott Ivo Sanader volt horvát kormányfőnek, így juthatott hozzá a horvát nemzeti olajtársaság 49 százalékához. A pénzt egy közvetítőn, Robert Jezic üzletemberen és ciprusi cégeken keresztül juttatta el a horvát politikus számlájára - ő egyébként az ügy koronatanúja. Más ügyek mellett ebben a vádpontban is bűnösnek találta a bíróság a volt kormányfőt, akit 10 év börtönre ítélt első fokon. Az ügyészség szerint a korrupt politikus már megvan, már csak a megvesztegetőt kell elkapni.

Kiadhatják?

Nem tétlenkedett a magyar ügyészség sem, ők kihallgatták Hernádit, de végül arra jutottak, hogy a horvátok által ismert ciprusi cégeknek nem a Molhoz, hanem egy orosz üzletemberhez, Mihail Gucerijevhez van köze. A horvátok szerint azonban Gucirejev csak a Molnak "falaz".

Magyarország az elfogatóparancsra a kiadást csak akkor tagadhatja meg, ha arra hivatkozik, hogy az ügyben volt már Magyarországon eljárás, ami lezárult (ez igaz is). A különbség csak az, hogy míg a horvátok továbbra is gyanúsítottnak tekintik a Mol-vezért, és az ő kiadását kérik, addig a magyar hatóságok eddig ismeretlen tettes ellen nyomoztak és ennek keretében hallgatták ki korábban Hernádit.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 26960 26810 27100 -0,44% 0 0 2 658 532 670 HUF 2025-06-06 17:11:03
MOL 2840 2836 2862 -0,35% 0 0 1 726 144 722 HUF 2025-06-06 17:07:34
MTELEKOM 1766 1752 1772 -0,11% 0 0 485 233 618 HUF 2025-06-06 17:10:15
RICHTER 10200 10100 10250 +1,09% 0 0 972 803 140 HUF 2025-06-06 17:11:09
OPUS 549 542 554 +0,73% 0 0 51 384 444 HUF 2025-06-06 17:05:15
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Minden idők egyik legrondább szakítása: lesz ez még rosszabb is, vagy kezdjünk bevásárolni?
Gáspár András | 2025. június 7. 11:25
A csütörtöki zuhanás után pénteken korrigált a Tesla árfolyama – a szakértők szerint nem a Trump-Musk-szakítás az egyetlen ok, amiért ekkorát esett az árfolyam. Van, aki szerint ez remek alkalom a beszállásra.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot nyekkent a forint
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 18:40
Gyengült a forintunk.
Részvény / Deviza / Áru Gazdát cserélt egy halom Opus-részvény
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 18:17
Erről a vállalat tájékoztatott.
Részvény / Deviza / Áru A befektetők is elkezdték a hosszú hétvégét
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 17:56
Csendes napon van túl a tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Indul a box a tőzsdén: a ringben Donald Trump és Elon Musk
Herman Bernadett | 2025. június 6. 12:02
Csillapodni látszik a Donald Trump és Elon Musk között kirobbant vita, ismét emelkedik a Tesla-részvények árfolyama. A spekulánsok popcornt rágcsálva várják, mi sül ki az erős emberek harcából, a piacok többségén nyugalom van. 
Részvény / Deviza / Áru Méretes bukás: közel 54 ezer milliárd forintos bukást mutatott be a Tesla
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 07:51
Donald Trump és Elon Musk vitába keveredett. A Tesla részvényei pedig lejtőre kerültek. 
Részvény / Deviza / Áru Pici lépés az eurótól
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 06:35
Filléres elmozdulások a piacon. 
Részvény / Deviza / Áru Dögunalmas napot zárt a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 18:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 87,65 pontos, 0,09 százalékos csökkenéssel, 96 558,99 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Csak kóválygott a forint a júniusi hőségben
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 18:31
Nem bír közelebb kerülni a 400-hoz.  
Részvény / Deviza / Áru Eljön az igazság pillanata a magyar gazdaságban
Eidenpenz József | 2025. június 5. 12:21
A tőzsdék kivárnak az EKB döntése és fontos amerikai makrogazdasági adatok előtt, az OTP és a Richter javít, a Mol kissé süllyed. A forint enyhén gyengült, de délután és pénteken még megmozgathatják a hírek. Lengyelországnak is kriptós elnöke lett, közben a Trump családnak újabb zavaros húzásai váltak ismertté ebben a szektorban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG