A felvásárlás átalakítja a Vodafone vezetékes és konvergens stratégiáját Németországban és a kulcsfontosságú közép-kelet-európai piacokon, kiegészítve a vállalat meglévő mobilkommunikációs tevékenységét. A UPC Magyarország az ország legnagyobb kábelszolgáltatója, amely a magyar háztartások csaknem felét, 1,8 millió otthont ér el – a vállalat teljes magyar kábelhálózata visszirányos adottsággal rendelkezik, tehát alap és magas felbontású videó, szélessávú internet, valamint vezetékes telefonszolgáltatást nyújt jelenleg mintegy 850.000 egyedi felhasználó számára.
Teljeskörű szolgáltatás
A megállapodás eredményeként a Vodafone Magyarország országos szinten a második olyan szolgáltatóvá válik, mely képes teljeskörű konvergens szolgáltatások nyújtására. A Vodafone Magyarország vezérigazgatója elmondta: stratégiánk egyértelműen az, hogy az egész országban elérhetővé tegyük konvergens szolgáltatásainkat, lehetővé téve, hogy a lakossági és vállalati előfizetők Magyarország egész területén kiegyensúlyozottan magas minőségű szolgáltatást élvezhessenek.
A cég jelenleg is fontos befektető Magyarországon, budapesti irodájában és szolgáltató központjában mintegy 3200 embert foglalkoztat. A UPC Magyarország vezetőségének és munkatársainak a Vodafone lehetőséget fog biztosítani arra, hogy felelős szerepet töltsenek be az egyesített vállalatnál a kábel, vezetékes és televíziós szolgáltatások valamint egyéb szakterületeken. A Vodafone Magyarország elsődlegesen a mobilpiacon aktív, és jelenleg nincs számottevő jelenléte a vezetékes piacon.
A UPC ugyanakkor döntően kábelszolgáltató, mely a Vodafone hálózatán keresztül nyújt virtuális mobilszolgáltatást. Az átfedés minimális, így a felvásárlás nem lesz negatív hatással a versenyre. A Vodafone belépése a konvergens szolgáltatások piacára kifejezetten erősíteni fogja a versenyt azáltal, hogy az országos konvergens szolgáltatók száma kettőre nő, miközben a többi szolgáltató is megtartja erős versenyképességét.
Európai szerepét erősíti
Az akvizíció része a Vodafone európai digitális hálózatokba történő jelentős befektetésének: a cég így Európa vezető új generációs hálózati (NGN) infrastruktúra tulajdonosává válik 54 millió vezetékes/optikai háztartás internet-előfizetővel, összességében pedig 110 millió háztartás és vállalkozás elérésével, megerősítve a legjelentősebb kihívói pozícióját az európai vezetékes piacon.
A megállapodás felgyorsítja a hozzáférést a konvergens vezetékes, mobil és televíziós szolgáltatásokhoz Magyarországon, Németországban, Csehországban és Romániában. A Vodafone és a Liberty Global által Közép- és Kelet-Európában nyújtott szolgáltatások messzemenően kiegészítik egymást és egyesítik a Liberty Global 1,8 millió szélessávú és 2,1 millió TV előfizetőjét a Vodafone 15,8 millió mobil előfizetőjével.
Az egyesített vállalatnak számos új, konvergens szolgáltatásra nyílik lehetősége országosan lakossági és vállalati ügyfelek számára egyaránt, a tervek között szerepel a Liberty Global kiváló minőségű vezetékes szélessávú, telefonos és televíziós szolgáltatásainak keresztértékesítése a Vodafone meglévő előfizetői számára. A tranzakcióhoz az Európai Bizottság mint versenyhatóság jóváhagyása szükséges. A vizsgálati és jóváhagyási folyamat előreláthatóan a 2019-es naptári év közepére zárulhat le teljeskörűen.