Jó a hazai, de az ár és az íz fontosabb

2009. november 20., 07:00

A magyar lakosság 52 százaléka vásárláskor előnyben részesíti a hazai termékeket, viszont a többség csak nehezen tudja megkülönböztetni a magyar és a külföldi termékeket egymástól

A magyar lakosság 52 százaléka vásárláskor előnyben részesíti a hazai termékeket - közölte felmérése alapján az Ipsos Média-, Reklám-, Piac- és Véleménykutató Zrt. az MTI-vel csütörtökön.

Az Ipsos felmérése szerint a lakosság mindenekelőtt az élelmiszerek esetében ragaszkodik a magyar áruhoz, amelyek közül a hús- és hentesáru, a tej és tejtermékek, illetve a zöldség- és gyümölcsfélék esetében keresik kiemelten a magyar termékeket.

Magyar terméknek a válaszadók azt tartják, amit magyar alapanyagokból készítettek, illetve amelyik védjeggyel ellátott. Nem elhanyagolható szempont ezek mellett az sem, hogy magyar tulajdonú vállalat gyártja-e az adott terméket, illetve hogy az egy régi, hagyományos terméknek számít-e.

Ön mennyit költ az idén karácsonyi ajándékokra? Szavazzon!
Az Ipsos felmérése szerint egy élelmiszertermék megvásárlásakor az ár a legfontosabb szempont a fogyasztók számára, ezt követi a minőség, az akciók és a kedvelt íz, míg a termék származása az ötödik helyen áll.

A közvélemény-kutató felmérése azt mutatta, hogy a válaszadók kétharmada csak nehezen tudja megkülönböztetni a magyar és a külföldi termékeket egymástól. A termék származási helyének meghatározására leginkább a csomagolása alkalmas, a válaszadók 85 százaléka is ezt tartja a megfelelő információforrásnak. A márkanév 31 százalékban, a név maga pedig 21 százalékban járul hozzá ahhoz, hogy a fogyasztók eldöntsék, honnan származik az adott termék.

A megkérdezettek 40 százaléka terméktől függően dönti el, hogy a magyar, vagy inkább a külföldi terméket preferálja, míg 8 százalékuk általában nem részesíti előnyben a magyar termékeket. A válság következtében a válaszadók 20 százaléka vásárol gyakrabban magyar terméket, 69 százalék ugyanolyan mértékben, míg 11 százalék vásárlásai során ritkábban választja a magyar termékeket.

Rárepülünk az olcsóra és az akciósra
Aki óvatos, annak a casco is olcsóbb
Cipősdobozban várják az ajándékot
30 év után: kevesebb jut élelmiszerre

MTI

Értékeld a cikket
Jelenlegi értékelés
Hozzászólások : 0 db Hozzászólok »
Szóljon hozzá - számít a véleménye!

Címlapon

1 EUR = 303,2 HUF - itt lenne az ideje, hogy a görögök elgondolkodjanak

2012. május 23., 11:39
1 EUR = 303,2 HUF - itt lenne az ideje, hogy a görögök elgondolkodjanak

A görögországi bizonytalanság tovább mérgezi a piacokat, az európai adósságválság pedig a világgazdaságot. A forint hirtelen és nagyot gyengült ma az euróval szemben, de ezzel egyelőre csak a lemaradását hozta be. Ha ma nem fordul vissza a kurzus, akkor tovább gyengülhet a hazai fizetőeszköz, mely 3 hete folyamatosan lejtőn van.

Facebook