A miniszterelnök a Kossuth Rádió reggeli műsorában úgy fogalmazott: azt látni kell, hogy ha eltérő a polgárok és a kormány véleménye, akkor egy ésszerű keretekben ezt meg kell vitatni. "Épp ezért a kormány most visszavonja ezt az adót és Nemzeti Konzultációt indít a kérdésről. Mert az azért cél, hogy a komoly profitból, amit az internetszolgáltatók egy része kivisz az országból, valamit vissza kell, hogy adjanak. A Nemzeti Konzultáció a jövő év első negyedévében záródhat le" - mondta Orbán.
A kormány a nagy szolgáltatókkal szerződést kötött arról, hogy 2018-ig, vagy legkésőbb 2020-ig a szélessávú internetet minden háztartásba elvigye. Ez súlyos százmilliárdokba kerül - tette hozzá a miniszterelnök.
A konzultáció vége 2015 első negyedévének, félévének végére várható - fűzte hozzá. A kormányfő a rádióműsorban kiemelte, továbbra is cél, hogy legkésőbb 2020-ra minden magyar lakásban elérhető legyen a szélessávú internet, az erről szóló megállapodásokat a szolgáltatókkal már megkötötték. Ez egy több száz milliárd forintos projekt, és "ezzel Európa élmezőnyébe fog Magyarország kerülni" - közölte a miniszterelnök.
Hamar puhítottak rajta
A már a jövő évi költségvetési törvényjavaslatban is szereplő internetadót előfizetésenként vezették volna be. Az adó mértéke eredetileg minden megkezdett gigabyte adatforgalom után 150 forint lett volna. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője által benyújtott módosító indítvány után az adónak lett volna egy felső határa is, amely magánszemélyek esetében 700 forint, nem magánszemély előfizetők esetében 5 ezer forint lett volna, hasonlóan a telefonszolgáltatásoknál már érvényben lévő szabályokhoz.
A két hete bejelentett internetadó ötlete hatalmas felháborodást váltott ki. Lapinformáció szerint az internetezés megadóztatását maga a kormányfő találta ki.