Megkavarták a keretösszegeket
Az idei évtől a béren kívüli juttatások utáni adóteher kiszámításnál nehézséget okoz, hogy a kedvezményes adóterhelés mellett igénybe vehető éves keretösszeget 500 000 forintról levitték 200 000 forintra, miközben a SZÉP-kártyákra utaltatható összegek törvényi maximumának kihasználhatósága érdekében bevezetésre került egy új kategória, az évi 450 000 forintos rekreációs keret.
Ráadásul annak érdekében, hogy a két keret, mármint a béren kívüli juttatások éves kerete és a rekreációs keret egymástól ténylegesen elkülöníthető legyen a béren kívüli juttatásokat is két csoportra kellett osztani: SZÉP kártya juttatásokra és azon kívüli egyéb béren kívüli juttatásokra - írja az RSM DTM friss blogposztjában Dr. Fekete Zoltán Titusz adómenedzser.
Mostantól nem mindegy melyik béren kívüli juttatásból, mennyit igényel a munkavállaló. Az idei évben a cafeteria keret egyes elemeinek optimális összeállítása valós anyagi előnyt hozhat.
Természetesen minderről csak akkor beszélhetünk, ha adott cégnél a cafeteria keret bruttó összegben (a juttatások utáni közterhek is a keret terhére vannak elszámolva) és az elérhető éves cafeteria keret nettó értékben eléri vagy meghaladja a 200 000, illetve a 450 000 forintot. Ha ezek a feltételek nem álnak fenn, akkor a módosult szabályok nem hoznak változást.
Így követhető a cafeteria
Az RSM DTM egy kiváló infografikát is közzétett, ami szemléletesen mutatja be, hogy az egyes juttatás után hogyan alakul a munkáltatói adóteher akkor, ha az adott juttatásra még alkalmazni lehet a béren kívüli juttatásokra vonatkozó kedvező adóterheket, illetve mennyi adót kell fizetni akkor, ha már nem alkalmazható a kedvező adószámítási szabály:
Kattintásra nagyobb lesz! |
További részletek az RSM DTM blogposztjában olvashatóak.