A Fitch nem bízik annyira a magyar dollárkötvényben
A legnagyobb európai hitelminősítő "BBB mínusz" szintre sorolta a magyar dollárkötvényt, ami megfelel a magyar államadósság osztályzatának
A legnagyobb európai hitelminősítő "BBB mínusz" szintre sorolta a magyar dollárkötvényt, ami megfelel a magyar államadósság osztályzatának - a Fitch kockázatokat lát a Széll Kálmán Terv végrehajtásában.
A közepes befektetési ajánlású magyar szuverén adósosztályzattal látta el a minap kibocsátott magyar dollárkötvényt szerdán a Fitch Ratings, amely szerint a magyar kormány által március elején bejelentett strukturális reformprogram - bár vannak végrehajtási kockázatai - fontos lépés volt a középtávú strukturális költségvetési deficit kezelésében. Nemrég a Standard & Poor´s adott ki elemzést a Széll Kálmán Tervről, ezek lapján úgy tűnik, a hitelminősítők közül leginkább ők bíznak a kormány terveiben. Mint múlt hét csütörtökön írták, ha a programot a kormány "nagy vonalakban végrehajtja", már az is javíthatja Magyarország középtávú növekedési kilátásait.
A legnagyobb európai hitelminősítő szerdán Londonban közölte, hogy a magyar államadós-osztályzattal egyező "BBB mínusz" szintre sorolja be a múlt héten kiadott, tízéves és harmincéves lejáratú, összesen 3,75 milliárd dollár értékű világkötvényeket.
A tízéves futamidejű 3 milliárd dolláros kötvény kibocsátási ára 99,062 százalék, évi kamata 6,375 százalék, kibocsátási hozamfelára 3,10 százalékpont, a harmincéves, 750 millió dolláros kötvény kibocsátási ára 98,084 százalék, évi kamata 7,625 százalék, kibocsátási hozamfelára 3,30 százalékpont lett a New York-i árazásban az összehasonlítható futamú amerikai kincstárjegyek hozama felett.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Már a standokon a Piac & Profit legfrissebb száma! Gyémánt, mint alternatív befektetési forma? Erről és számos más érdekes témáról olvashat a februári lapban. Körbejártuk a magánegészségügy kérdéseit, beszélgettünk az Erste Bank vezérigazgatójával, írtunk a kiberbiztonságról, de olvashat a Nemzetközi Beruházási Bankról is a magazinban.
A bennfentesek jegyzékének jogsértő módon történő összeállítása miatt, emellett a T-Systems anyacégével, a Magyar Telekom Nyrt.-vel szemben is hozott intézkedést az MNB.
Ami a költségvetés kiadásait akár több száz milliárd forinttal mérsékelné – állapítja meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról kiadott legfrissebb jelentése. Az nem tartja jó ötletnek, hogy a büdzsé kizárólag belföldről finanszírozza magát, mivel a mélyponton lévő kockázati felárunk miatt a külföldi forrásbevonás most jóval olcsóbb.
Holnap lejár a banki azonosítás határideje, bajba kerülhet, aki ezt elmulasztja. Sok nyugdíjas és a külföldön élők is a veszélyeztetettek körébe tartoznak. Az első határidő idén június 26 volt, de mivel az érintettek egy nagyon jelentős hányada - több százezer magánszemély, illetve vállalkozás - késlekedett a procedúrával, a kormány úgy döntött, hogy október 31-ig meghosszabbítja az eredeti határidőt.
Javában folyik a munka a kormányzati színfalak mögött annak érdekében, hogy megvalósuljon a Varga Mihály által 2018 végén megjelölt cél: a január végén közel 5900 milliárd forintos lakossági állampapír-tulajdon öt év alatt megduplázódjon. A jelet a pénzügyminiszter tavaly novemberben adta meg, bejelentve egy újfajta, nyugdíj-előtakarékossági magyar állampapír kibocsátását.
Több mint 43 ezer magánszemély összességében immár csaknem 5 ezermilliárd forintos vagyonát fialtatta 2018 végén a 16 hazai privátbankári szolgáltatónál.