A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 258,38 ponttal, azaz 2,37 százalékkal 10.655,00 pontra csúszott vissza. Az S&P 500-as mutató 32,31 ponttal, vagyis 2,86 százalékkal 1099,11 pontra esett, áttörve az lélektaninak tartott 1100 pontos határt. Ez több mint egy éves, pontosabban 13 havi mélypontot jelent.
A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 79,57 ponttal, azaz 3,29 százalékkal csökkent, és 2.335,83 ponton zárt.
Nagyot zakóztak a bankok a Wall Streeten
A kereskedés végén kibontakozott meredek esésben jelentős szerepet játszott, hogy az S&P index több kulcsfontosságú technikai szintet is áttört, melyek automatikus eladásokat generáltak a piacon. Mozgalmasra sikeredett a zárás, hiszen a vártnál jobb amerikai makroadatok egy időre optimizmusra adtak okot, egészen addig míg a figyelem nem összpontosult ismét az öreg kontinensre. A ugyanis piac attól tart, hogy egy esetleges európai pénzügyi összeomlás magával ránthatja az USA gazdaságát és a világgazdaság egészét is - áll a Buda-Cash elemzésében.
A tegnapi nap vesztesei a bankok voltak, az S&P pénzügyi szektorindexe 4,4%-ot zuhant, a Bank of America 9,6%-ot, a Citigroup 9,8%-ot veszített értékéből
Noha az euróövezet pénzügyminisztereinek csúcsa tegnap - sajtójelentések szerint - derűlátóan végződött, a mosolygásra a befektetőknek nincs sok oka. Görögország bejelentette, hogy nem tudja teljesíteni az idei évre kitűzött hiánycélt, de úgy tűnik a déli államot az Európai Unió védőhálója egyelőre megvédi a teljes összeomlástól. A gond nagy, Athén megkaphatja ugyan a következő hitelrészletet, de valószínűleg csak novemberben.
MTI, Privátbankár