Elmondta, "a magyar kormány nem tud és nem is akar nyomást gyakorolni az energiahivatalra. A tulajdonjogot azért nem jegyezték be, mert a Szurgutnyeftyegaz máig nem tisztázta tulajdonosi hátterét. Ez egyszerű jogszabályi kérdés." Hozzáétette, "tisztában vannak azzal, hogy a kérdés tisztázatlansága megnehezíti a magyar–orosz kapcsolatok további fejlődését."
Kifejtette: a múlt héten Moszkvában a vegyes bizottság ülésén ezért született az a megállapodás, hogy a két ország kormányzata adjon meg minden támogatást az ügy rendezéséhez, a konkrétumokról viszont a két cég egyeztessen.
A kormányközi tárgyalásokkal egy időben meg is kezdődtek a megbeszélések a Mol és a Szurgutnyeftyegaz között, s ezek remélhetőleg eredményhez vezetnek a közeljövőben.
"Hogy ez konkrétan mit jelent, azaz, hogy Magyarország esetleg visszavásárolja a pakettet, avagy hosszú távú, az energiaszállításokra, közös befektetésekre vonatkozó megállapodás keretében, esetleg más módon rendezi az ügyet, az a két cég közvetlen megbeszéléseinek a függvénye" - fejtette ki Keskeny Ernő.
MTI, Magyar Hírlap