A kgfb szerződések alapján a biztosítók a törvényben meghatározott szolgáltatást nyújtják az ügyfeleiknek. Így ha kárt okoznak, akkor a másik - vétlen - fél kerül kapcsolatba az ő biztosítójukkal, így az ár mellett nem érdektelen a szolgáltatás minősége.
Az autósok érdekét szolgálná a direkt kárrendezés - interjú |
A magyar piacon még évekkel ezelőtt a nagy autós biztosítók egyeztek meg abban, hogy a casco biztosítással is rendelkező ügyfeleiknél direkt módon rendezik a kárt, majd elszámolnak egymással. Ez azonban csak akkor működött, ha a károkozó és az azt elszenvedő biztosítója is benne volt a megállapodásban.
A Groupama a francia anyabiztosító gyakorlatát honosítja meg Magyarországon, ehhez az első lépés a direkt kárrendezést nyújtó kiegészítő biztosítás, amelybe beletartozik az is, hogy egy órán belül a helyszínen lesz a műszaki segítség, vagy ha késik, akkor visszajár a kiegészítő biztosítás díja.
A francia gyakorlat az, hogy bárki is okozta a Groupama biztosító ügyfelének a kárt, a Groupama országos javító hálózata siet a segítségére. Viszik a csereautót, amellyel az ügyfél folytathatja az útját, és ezt mindaddig használhatja, amíg a háza, vagy a munkahelye elé nem állítják a megjavított járművét. Ennek a díja - a kgfb és a casco együtt - ott átlagosan évi 500 euró.