(Fotó: 123rf.com) |
A Business Insider listájából válogattunk:
1. Családi állapot
Ezt ma már törvényileg nincs joga megkérdeznie a munkáltatónak, se azt, hogy mikor tervez gyereket a jelentkező, mivel ez alapján nem kerülhet hátrányba senki a felvételkor.
2. Hazugságok
Elsőre lehet, hogy jó ötletnek tűnik, de könnyen leellenőrizhető, ráadásul, ha a felvételiztető észreveszi, gyakorlatilag elvágta magát az álláskereső az adott cégnél. Különösen rossz ötlet nyelvtudásról hazudni.
3. Életkor
Se a születési évnek, se a diplomaszerzés évének nincs keresnivalója az önéletrajzodban, mivel így nagyon könnyű dolga lenne azoknak a cégeknek, amelyek életkor alapján diszkriminálnak.
4. Nevetséges e-mailcím
Azt talán mondanunk sem kell, hogy a kiscica11@freemail.hu címmel elég nehéz elérni azt, hogy komolyan vegyenek munkakereséskor.
5. Az aktuális munkahely adatai
Ha úgy váltanál állást, hogy közben még dolgozol valahol, semmiképpen se add meg a munkahelyi telefonszámod vagy címed, mert igen kényelmetlen helyzetbe kerülhetsz, ha a HR-es ott próbál elérni.
6. Közösségi média oldalak
Bár a legtöbbször a felvételiztetők megkeresik a profilod, annak semmi keresnivalója sincsen az önéletrajzodban, tényleg csak helypazarlás, ráadásul nagyon könnyen előkerülnek bulizós képek is.
7. Furcsa betűtípusok
A Comic Sans-t minden jóérzésű ember gyűlöli, tesszük hozzá jogosan; az önéletrajzod olyan betűtípussal készítsd el, ami komoly, letisztult, és könnyen olvasható.
8. Közhelyek
Kiváló kommunikátor, problémamegoldó, céltudatos: tegye a szívére a kezét az, aki ezek közül még egyiket sem használta az önéletrajzában. Egy gyakorlott interjúztató már könnyedén eldönti, hogy ki az, aki közhelyeket puffogtat, és ki az, aki tényleg jól kommunikál.