A legjobb 20 egyetem közé négy brit és egy svájci egyetemnek sikerült beküzdenie magát, a többi mind amerikai. A briteknél a Cambridge-i Egyetem a negyedik, az Imperial College London a nyolcadik, a University College London pedig a tizenötödik helyen végzett, a Zürchi Szövetségi Műszaki Egyetem (ETH) pedig a kilencedik helyre került. A német egyetemek közül kilenc került be a TOP 100-ba. Az ázsiai egyetemek is egyre feljebb kúsznak a listán, idén 19 egyetem került be a kétszáz legjobb közé.
Hol vannak a magyarok?
A rangsorban hét magyar egyetem kapott helyet, köztük egynek sikerült a 301-350. hely közötti középkategóriába verekednie magát, ez a Közép-európai Egyetem (CEU). Az 501-600. helyezés közti sávba került a Semmelweis Egyetem, a Szegedi és a Pécsi Tudományegyetemet, az ELTÉ-t, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet pedig a 601-800. hely közti sávba sorolták. A Debreceni Egyetem a 800. hely alatti tartományban végzett.
Tanulnánk, de miből - drágább az egyetemi élet, mint valaha Tandíjjal, lakbérrel és minden egyéb kiadással számolva évente több millió forintra rúghat a kiadása annak az egyetemi és főiskolai hallgatók, aki most szeptemberben kezdik meg tanulmányait. Ugyanakkor ez az összeg az infláció mértékének többszörösével is nőhet évente a tandíjak és az albérletárak ugrásszerű növekedése miatt. A cikk folytatásáért kattints ide! >>> |