Czomba Sándor az M1 vasárnap reggeli műsorában elmondta: a támogatás feltétele, hogy a résztvevők 60 százalékát a képzés lezárulta után legalább egy évig foglalkoztassa az adott cég; az Apollo Tyres azt vállalta, hogy a résztvevők 70 százalékát legalább másfél évig alkalmazza majd.
Az államtitkár a szakképzési támogatással kapcsolatban jelezte, hogy 50 és 500 fő közötti foglalkoztatotti létszámnál a támogatás felső határa 1 millió euró, 500 fő fölött pedig 2 millió euró. Az indiai Apollo Tyres - amely mintegy 146 milliárd forintos befektetéssel épít gumigyárat Heves megyében - első európai zöldmezős beruházásával 975 új munkahelyet teremt.
Már kötöttek ösztöndíjszerződéseket
A nemzetközi abroncsgyártó vállalat korábban azt közölte, hogy a gyöngyöshalászi fejlesztés keretében mintegy száz végzős technikussal ösztöndíjszerződést kötött. Az egri, gyöngyösi, hatvani, jászberényi, aszódi, gödöllői és salgótarjáni középiskolák tanulóinak - a tavaszi félévre szóló tanulmányi támogatást követően - a tanév végén munkaszerződést kínálnak. A fiatal szakemberek a szerződés értelmében először másfél hónap elméleti képzést kapnak, ezek után a vállalat hollandiai vagy indiai üzemeiben készülhetnek fel a gyöngyöshalászi gyártásra.
Czomba Sándor az M1 vasárnapi műsorában arról is beszélt, hogy a középfokú duális képzés 2012-es bevezetésekor 32 ezren vettek részt ebben a képzési formában. Ez a szám jelenleg 50 ezer, és a kormány tervei szerint 2018-ra 70 ezerre növelnék a résztvevők számát - tette hozzá az államtitkár.