Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere (j) és Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd |
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója, Csató Gábor és Toma Lajos, a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének elnöke ült tárgyalóasztalhoz, hogy megtárgyalják a komoly bérproblémákat a mentősök körében. Az egyeztetésen áttekintették a bérezésnek, valamint a mentősök anyagi és erkölcsi megbecsülésének javításáért eddig tett és tervezett intézkedéseket is. A Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége, valamint a Rendészeti és Közigazgatási Dolgozók Szakszervezetének mentő tagszervezete egyébként épp ma délután tart figyelemfelhívó demonstrációt Budapesten.
Toma Lajos elmondása szerint továbbra is az az elsődleges szempont, hogy az egészségügyi dolgozók, így a mentődolgozók számára is a tárgyalóasztalnál "kiküzdött", a garantált bérminimum-emelés miatt "összecsúszott" bértáblák értékállóságát visszaállítsák. Hozzátette: Csató Gábor megígérte, hogy minden érdekképviselettel és szervezettel kész együttműködni, ha azok céljai és tevékenysége valóban az Országos Mentőszolgálat dolgozóinak érdekeit szolgálja, így a MÖSZ "megalapozott és jogszerű törekvéseit is kész minden erejével támogatni".
A mentősökkel van a MASZSZ is
A Magyar Szakszervezeti Szövetség úgy véli, hogy a dolgozói jogokért, a méltó bérekért és a munkakörülmények javításáért minden körülmények között, minél nagyobb tömegben ki kell állni, ezt közölte Kordás László, a szövetség elnöke a Privátbankár.hu-val. Ő egyébként egyetért a mentősök mai demonstrációjával is.
A mintegy 150 ezer tagot tömörítő konföderációnál úgy vélik, hogy sajnos ma Magyarországon a szakszervezetek a hatalommal szemben gyakran csak tömegben, egymással összefogva képesek eredményesen képviselni a munkavállalói jogokat.