A BP 2020-ig 580 németországi munkahelyet számol fel a jelenlegi mintegy ötezerből. A cég 2014-ben 250 németországi állást épített le.
A létszámcsökkentés szükségességét az igazgató a csökkenő üzemanyag-fogyasztással indokolta. A leépítés a cég bochumi központját, valamint a gelsenkircheni és a lingeni finomítókat érinti. Elmondta, hogy az orosz Rosznyeft vállalattal működtetett Ruhr Oel közös vállalat felszámolása is jár némi létszámcsökkentéssel a bochumi központban.
Bochumban 2017-ig 210, Gelsenkirchenben és Lingenben pedig 2020-ig 270 és 100 munkahely szűnik meg. A BP tulajdonában lévő Aral benzinkút hálózatot a leépítés nem érinti. Az Aral benzinkutakat szinte kizárólag bérlők üzemeltetik Németországban.
Kevesebb üzemanyag kell
Az üzemanyag-fogyasztás Lengyelország kivételével egész Európában csökken - mutatott rá a BP európai igazgatója. "Az autók jóval takarékosabbak lettek és kevesebbet is használják őket" - fogalmazott. A BP becslése szerint a cég benzineladásai 2025-ig a 2011-eshez képest 40 százalékkal fognak csökkenni, a dízel üzemanyag értékesítése pedig 10 százalékkal. A fűtőolaj-forgalom ugyanezen idő alatt egyharmadával fog visszaesni. A BP a csökkenő forgalom ellenére is meg kívánja őrizni piacvezető szerepét Németországban - hangsúlyozta.
Michael Schmidt kifejtette, hogy a finomító üzletágban már most is kapacitástöbblet van és folyamatosan erősödik az ázsiai és közel-keleti cégek által támasztott konkurencia is. "Egyre sürgetőbb lenne egy strukturális kiigazítás" - mondta, megjegyezve, hogy a csökkenő olajár sem könnyíti meg a BP helyzetét.