Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) néven, alkalmazott tudományok egyetemeként folytatja működését az idei évtől a Budapesti Gazdasági Főiskola.
Palkovics László felsőoktatási államtitkár az átalakulás alkalmából tartott hétfői, fővárosi ünnepi szenátusi ülésen elmondta, a BGE a munkaerőpiaccal szoros partneri kapcsolatban képzi a szakembereket. Ez nemcsak az oktatás területén lesz fontos a jövőben, hanem a kutatásban is kiemelt jelentőséggel bír majd - mondta, és szólt arról is, hogy fokozott hangsúlyt kell fektetni a tartalom fejlesztésére is. Megemlítette, hogy a BGE Zalaegerszegen kihelyezett képzést folytat.
Sándorné Kriszt Éva rektor az intézmény ünnepi szenátusi ülésén kiemelte: valóra vált mindaz, amire régóta vártak, amiért nagyon sokat dolgoztak, és a felsőoktatási törvény módosításával a Budapesti Gazdasági Főiskola január 1-jétől alkalmazott tudományok egyetemeként, Budapesti Gazdasági Egyetem néven folytatja tevékenységét. Örömét fejezte ki, hogy az intézmény az elsők között érdemelte ki ezt a címet. A brandet ugyanakkor tovább kell vinni, mert annak eszmei és piaci értéke van - hangsúlyozta.
Ötödik a kedveltségi sorban
A főiskola története 1857-ig nyúlik vissza, a BGF 2000 januárjában a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskola, valamint a Pénzügyi és Számviteli Főiskola integrációjával jött létre.
A BGF az ország legnagyobb főiskolájává vált és az ötödik legnépszerűbb felsőoktatási intézmény, a végzett hallgatóikat szívesen foglalkoztatják a munkaerőpiacon, 78 százalékuk már az abszolutórium megszerzésekor főállású munkaviszonyban van.
Az intézmény tájékoztatása szerint a BGE-nek mintegy 18 ezer hallgatója van.
A Metropolitan Főiskola is váltott 2016. január 1-óta a Metropolitan Főiskola is egyetemként folytathatja tevékenységét. A főiskolán tavaly szeptemberben már történt egy nagy váltás, a BKF helyett Metropolitan nevet választotta magának az intézmény. |