A gyermekkori álmának megvalósításáért 30 millió dollárt fizető, sorban a hatodik űrturista, édesapja, Owen Garriott nyomdokaiba lép, aki a 70-80-as években kiképzett asztronautaként kétszer is járt a világűrben. Az idősebb Garriott előbb 1973-ban a Skylab amerikai űrállomáson dolgozott két hónapon át, majd tíz évvel később a Columbia űrrepülőgép fedélzetén utazott az űrben.
E tekintetben lelki rokona a vele együtt visszatérő Szergej Volkov, aki szintén második generációs űrhajós. Az ő édesapja, Alekszandr Volkov a 80-as évek végén és a 90-es évek elején a szovjet, illetve az orosz kozmonauták csapatát erősítette, és eljutott a Mir orosz űrállomásra is.
Garriott az űrturisták utazását szervező amerikai társaság, a Space Adventures Ltd. egyik igazgatótanácsi tagja és befektetője. Utazása során kísérleteket is végez majd, egyebek közt fehérjekristályok növesztésével, azoknak a cégeknek a megbízásából, amelyek hozzájárultak utazása költségeihez. Mint korábban elmondta, fényképeket is készít majd, hogy megállapíthassa, mennyit változott a Föld felszíne az apja első űrutazása óta eltelt 35 évben.
Az orosz űrkutatási hivatal, a Roszkoszmosz bejelentése szerint a vasárnap útnak induló két hivatásos űrhajós tartalék párjának, Gennagyij Padalkának és Mike Barratnek már nem kell sokat várnia: ők lesznek ugyanis a jövő tavasszal útnak induló 19. hosszú távú legénység tagjai.
A következő űrturistának jelentkezett görög származású ausztrál üzletember, Nick Halick azonban hosszú időre le kell tegyen tervéről, mivel Charles Simonyi amerikai magyar szoftvermilliárdos utazik majd helyette, immár másodszor a világűrbe. A Roszkoszmosz közlése szerint hosszú évekre Simonyi lesz az utolsó űrturista, mivel átmenetileg "felfüggesztik a Szojuz-űrhajókra szóló jegyek árusítását".
A kínaiak már az űrben vannak
Szkafander nélkül az űrben: kicsiben lehetséges
Apja után megy az űrbe az újabb turista
