Megismételte, hogy az ország a 2014-2020-as uniós költségvetési ciklusban a források 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fogja felhasználni. A kormány által elfogadott és Brüsszelbe benyújtott partnerségi megállapodás alapján a kis- és közepes vállalkozások az egymillió euró (mintegy 300 millió forint) alatti támogatásokhoz a normatív feltételek teljesítése esetén automatikusan juthatnak majd hozzá - közölte a helyettes államtitkár. Hozzátette, hogy a tervek szerint az első kiírások már a nyár végén megjelenhetnek.
Csepreghy Nándor hangsúlyozta: a kormány a beruházásokhoz közvetlenül nem kapcsolódó kiadások - mint a pályázatírás vagy jogi tanácsadás - csökkentésével is támogatja a vállalkozásokat. Ezeket a szolgáltatásokat az állam a Széchenyi Programirodákon keresztül - ingyenesen nyújtja majd a pályázóknak.
Innováció
A politikus kifejtette: a magyar vállalkozások akkor válhatnak igazán sikeressé, ha jelentős kutatás-fejlesztési, innovációs potenciállal bírnak. Uniós átlagban a vállalkozások 30 százaléka folytat innovációs tevékenységet, Magyarországon ez az arány csupán 13 százalék. Ezen javíthat a következő hét évben az a 600 milliárd forint, melyet a kormány elkülönített erre a célra.
Elmondta, hogy az elmúlt években Szegeden uniós támogatással 2200 fejlesztés valósult meg mintegy 300 milliárd forint összértékben. Néhány hete pedig lerakták a város történetében legnagyobb fejlesztés, a lézerközpont alapkövét - tette hozzá.