Az Endeavour fedélzetén hét asztronautával a floridai Kennedy Űrközpont leszállópályáján landolt a tervezett időben, közép-európai idő szerint 18:32 perckor.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) feszült figyelemmel követte visszatérését, mert az Endeavour indításakor a külső üzemanyagtartályt burkoló szigetelőhab egy darabjának a leválása következtében a hővédő pajzson megsérült egy csempe. A NASA többnapos vizsgálat után úgy döntött, hogy nem kell kijavítani hőcsempét.
Visszatéréskor a pajzs sérült részének 1100 Celsius fokos hőmérsékletet kellett kibírnia. A szakemberek tüzetes vizsgálatok és számítások alapján megállapították, hogy a csempén keletkezett rés nem akkora, hogy az veszélyeztetné az űreszköz épségét, amikor az leszálláskor belép a Föld sűrű légkörébe, és külső burka felhevül.
Hasonló, bár a mostaninál nagyobb sérülés okozta 2003 február elsején leszállás közben a Föld légkörében túlhevülő Columbia katasztrófáját: a visszatérő hét űrhajós szörnyethalt. A NASA szakemberei szerint nulla az esélye annak, hogy a katasztrófa megismétlődhet.
Az Endeavour vasárnap vált le a Nemzetközi Űrállomásról (ISS), ahova egy újabb szerkezeti elemet és több mint két tonna felszerelést szállított. Az asztronauták négy űrsétát tettek, hogy felszereljék az ISS-re a berendezéseket.
Nem kell újracsempézni az Endeavourt
Italozás és ütögetés az első űróra alatt
MTI