Taxisok demonstrációja Budapesten, 2015. június 16-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt |
A taxirendelet augusztus 7-i hatályba lépése óta összesen 289 alkalommal ellenőriztek a Budapesti Közlekedési Központ dolgozói, és 118 esetben intézkedtek - írta a Világgazdaság hétfőn.
A lap szerint a BKK munkatársai az Uber sofőröket is többször ellenőrizték, akik jellemzően nem tudták a jogszabályban meghatározott tevékenységi engedély meglétét igazolni, nem rendelkeztek személyszállítói vezetői igazolvánnyal, illetve kocsijuk nem felelt meg a kritériumoknak. A hiányosságok megállapítását követően a BKK bejelentést tett az illetékes hatóságok felé (Nemzeti Közlekedési Hatóság, Nemzeti Adó- és Vámhivatal).
A hatósági eljárás lefolytatására kizárólag az NKH jogosult, amely engedély nélküli személyszállítási tevékenység miatt 600 ezer forint bírságot szabhat ki és kitilthatja az érintett járművet a forgalomból - írta a Világgazdaság.
Nem adja fel az Uber
Az Uber nem taxitársaságként definiálja magát, hanem technológiai cégként jellemzi működését - szerintük ezért nem vonatkozik rájuk a taxirendelet. |
A társaság a Privátbankárral nemrég azt közölte: üdvözölik, hogy több magas rangú magyar kormányzati tisztségviselő kifejezte: a kormány nem szándékozik "megakadályozni az innovatív megoldások terjedését". Egyetértenek azzal is, hogy szükség van a városi közlekedés szabályozott fejlesztésére, ezért aktív és együttműködő szerepre törekszenek annak érdekében, hogy az autómegosztó közösség megfeleljen a szabályozásnak.
Az autómegosztó nemrég bejelentette azt is, hogy nem hátrálnak meg: egyeztetést kezdeményeznek a kormány és a főváros képviselőivel. A taxisrendelet ugyanis ebben a formájában ellehetetlenítené a szolgáltatást.