Csányi Sándor elnök az elmúlt esztendő legnagyobb eredményének a közgyűlést követő sajtótájékoztatón a tömegesítést és az infrastruktúra-fejlesztést nevezte meg. "Mindkét területen jól állunk. Jelentősen nőtt a csapatok és a játékosok száma. Szintén szívemhez közel álló eredmény, hogy a két átadott új stadionban jelentősen nőtt a nézőszám a korábbiakhoz képest" - mondta a sportvezető, aki 2014-re is ezt a két feladatot emelte ki, illetve reményét fejezte ki, hogy a nemzetközi kupasorozatokban érdekelt klubok jobban szerepelnek majd, mint tavaly.
Az MLSZ Pintér Attila szövetségi kapitányt kommunikációs tréningre küldi. "Pintér Attila szerintem jól nyilatkozik, mert őszinte, de a stílusán majd kommunikációs tréninggel segítünk." - így fogalmazott Csányi Sándor.
Látta már belülről az új Fradi-stadiont? Május végére elkészül a Fradi új stadionja, várhatóan augusztusban meg is nyitják - nemrég meglátogattuk az Albert Flórián Stadiont, csináltunk pár fotót, ezeket itt nézheti meg >> |
Bejött a rezsicsökkentés, sikersztori a pénzügyi helyzet
Az MLSZ-elnök beszámolójából kiderült, hogy az MLSZ versenyrendszerében szereplő csapatok száma három év alatt 7474-ről 9734-re nőtt, az általa sikeresnek tartott Bozsik Programban pedig 71 ezerről 129 ezerre emelkedett a játékosok száma. Tájékoztatása szerint jelenleg 190 ezer igazolt labdarúgó van Magyarországon a 2011-es 126 ezerrel szemben. Hozzátette, ezek a számok azt mutatják, sikeresek voltak azok az MLSZ "rezsicsökkentő intézkedései", amelyek által 90 százalékkal kisebbek az amatőrcsapatok költségei.
"A pénzügyi helyzet sikertörténet a magyar futballban" - jelentette ki Csányi a közgyűlésen. Ezt kifejtve elmondta, hogy 2010-ben "negatív vagyonnal" vették át a szervezet irányítását, mára ugyanakkor ez kétmilliárd forintot tesz ki, az MLSZ költségvetése pedig négyszeresére nőtt a négy évvel ezelőttihez képest.
44,5 milliárdot adott az állam focira
Az állami támogatásról Csányi kijelentette, hogy 2013-ban ez 44,5 milliárd forint volt, amelyben benne vannak a stadionépítések is. Megjegyezte, hogy bár összegszerűen jelentősen nőtt a felhasználható pénz, de az egy főre jutó sporttámogatás tekintetében az Európai Unióban még mindig a hátsó mezőnyben található Magyarország, valamelyest még a visegrádi négyektől is elmarad.