Ma Magyarországon 620 járműipari vállalat 100 ezer embernek ad munkát, a teljes bevételük 92 százaléka az exportból származik, ez a teljes magyar export 9,1 százaléka – sorolta az eredményeket Szijjártó Péter, miniszterelnökségi államtitkár kedden Ajkán.
Az államtitkár elmondta: a világban gyors és átfogó változások zajlanak, amelyek kezeléséhez új eszközökre, új gazdaságpolitikára van szükség. Ezzel szembesült Magyarország 2010-ben, és a kormány úgy döntött, hogy nem túléli a válságot, hanem adottságait számba véve lehetőségként tekint rá. A válság azt kínálta, hogy legyünk Európa legnagyobb termelési központja, ezen belül az autóipar fellegvára – tette hozzá.
A kormány autóipari vállalkozásokat ösztönző intézkedéseit sorra véve kijelentette: a kormány továbbra is támogatja az autóipari vállalkozásokat, mivel minél erősebbek az autóipari cégek, annál erősebb Magyarország a válság után.
Gellén László, az ajkai cég gazdasági ügyvezetője megnyitó beszédében arról beszélt, hogy az anyavállalattól kapott lehetőség és a befektetett hatmilliárd forint az ajkai gyár újjászületését jelenti. Schwartz Béla (MSZP), Ajka polgármestere azt mondta: a cég jelenléte fontos a város életében, hiszen az új beruházás javít a város munkaügyi helyzetén.
Földing László műszaki ügyvezető ismertetése szerint az 1928-ban alapított anyacég tavalyi árbevétele 165 millió euró, 1200 embert foglalkoztat 14 telephelyen, ebből kilenc gyártóhely.
A Poppe+Potthoff az autóipar számára minőségi, saját fejlesztésű közös nyomócsöves alrendszereket és magas nyomású dízel befecskendező szerelvénycsöveket szállít. Az elektronikus vezérlésű magas nyomású dízel befecskendező rendszerek (közös nyomócső vagy CommonRail) területén a P + P beszállító több neves autógyártónál (Daimler, Renault, BMW, Audi, VW), valamint azok beszállítóinál (Delphi).
Az ajkai gyártás 2003-ban kezdődött meg, prémium kategóriájú nyomócsöves rendszereket és csőkomponenseket állítanak elő, mostantól pedig varratmentes acélcsöveket is. A 350 dolgozót foglalkoztató cég a tervek szerint 37 millió eurós árbevételt ér el idén – ismertette az ügyvezető.
Elmondta azt is, hogy a beruházás teljes összege hatmilliárd forint, ezt főképpen gépvásárlásra fordították. A pályázatban 3,9 milliárd forintnyi beruházást vállaltak, s ehhez egymilliárd forint támogatást kaptak.