Elsőként nálunk
Diego Massidda, a cég vezérigazgatója elmondta, a roaming eltörlése egyedülálló lépés nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi viszonylatban is, a Vodafone-csoporton belül csak itt vezeti be a szolgáltató. Megjegyezte azt is, hogy tudomása szerint más szolgáltatók kínálatában nincs jelenleg olyan csomag, amelyben alapértelmezés szerint benne lenne a roaming.
Szerdától az előfizetők ugyanúgy tudják használni az új lakossági és üzleti Red EU csomagjaikat hívások kezdeményezéséhez és adatkeretük felhasználásához Európában, mintha otthon lennének, minden plusz költség nélkül.
Mit ad az új Világjegy?
Ezen túlmenően, az új Világjegy szolgáltatás segítségével Európán kívül a legnépszerűbb amerikai, afrikai és ázsiai országokban, is élvezni tudják a korlátlan hazai hívás- és üzenetküldés lehetőségét, valamint adatkeretük felhasználását, fix napidíj ellenében - közölte Király István, a vállalati szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyettese.
Kifejtette, hogy az új Világjegy hasonló a korábban bevezetett Európa Napijegyhez, amelynek használatával fix napi összegért a belföldi tarifájával telefonálhat az előfizető, illetve a belföldi adatcsomagját használhatja. A Világjegy Amerika és Afrika esetében kétszer, Ázsiába esetében pedig háromszor annyiba kerül, mint az Európa Napijegy.
Az új korlátlan Red csomagok ára nem változott az eddigiekhez képest, viszont kiegészültek a roaming szolgáltatással. Az előfizetők továbbra is három lakossági és három üzleti csomag közül választhatnak. Az új tarifákra váltás díjmentes a határozatlan idejű szerződéseknél, a határozott idejűeknél akkor, ha magasabb csomagot igényel az ügyfél, egyéb esetekben 10 ezer forint a módosítás díja.
Eltörlik? Nem törlik?
Kemény bírálatot fogalmazott meg nemrég Andrus Ansip, az Európai Bizottság digitális egységes piacért felelős alelnöke az uniós tagállamok kormányai által elfogadott állásponttal szemben, amely nem szüntetné meg év végétől a külföldi, unión belüli mobiltelefonálásért fizetendő roamingdíjakat. "Ez egy vicc" - mondta, hozzátéve: a roamingdíjakat teljesen és gyorsan el kell törölni.
"A bizottság álláspontja világos. A lehető leghamarabb el kell törölni a roamingdíjakat. Erős netsemlegességi szabályokra van szükség, és szorosabb koordinációra a frekvenciák terén" - mondta Ansip.
Ezzel szemben a tagállamok a roamingdíjak teljes eltörlése helyett a hónap elején abban állapodtak meg a tanácsban, hogy a szolgáltatóknak egy később meghatározandó keretig kellene ingyenessé tenniük az EU-n belüli barangolást, annak kimerülése után viszont továbbra is felszámolhatnának roamingdíjat, igaz, legfeljebb annyit, amelyet ők maguk fizetnek azért, hogy más társaságok távközlési hálózatát igénybe vegyék. A tanács szerint az unión belüli külföldi telefonálás így is sokkal olcsóbbá válhat.