Bocs, anya, de tök gáz vagy!
A megkérdezett szülők mintegy harmada érzi úgy, hogy az internethasználat elszigeteli őket a gyerekeiktől – a gyerekek sokszor még a közösségi oldalon sem veszik fel ismerősnek a szüleiket, mert, elmondásuk szerint, ez „cikinek számít”. Az osztozkodás mellett a használati szokások is sok vitaalapot teremtenek, a szülők egyharmada háborodott már fel azon, hogy a gyereke rendelt valamit a neten keresztül, vagy vírust töltött le a gépre. A fiatalok valamivel elnézőbbek ilyen téren, bár nem szeretik, ha a szüleik a személyes fájljaik között kutakodnak, vagy le is törölnek valamit belőlük.
’’Ahogy egyre több időt töltünk az interneten, úgy a családi életünk is változáson megy keresztül, így fontos, hogy a szülők és gyermekeik együtt átbeszéljék a digitális világ adta lehetőségeket, de tisztában legyenek annak veszélyeivel is. A szülőknek komolyan kell venniük az online védelmet, amelyben segítségükre lehet például egy Szülői felügyeletet tartalmazó biztonsági megoldás, amely segít kiszűrni a nem megfelelő webhelyeket és alkalmazásokat, valamint megakadályozni a bizalmas adatok megosztását" – fűzte hozzá Andrei Mochola, a Kaspersky Lab fogyasztói üzletágának vezetője.
Tudod, mi leselkedik a gyerekedre? A világháló azonban nem csak végtelen információforrás, de sokszor komoly veszélyforrást is jelent a gyerekekre nézve. Hol élnek a gyerekek, hogyan használják az internetet, milyen veszélyek fenyegetik őket? Ki védi meg a gyerekeket a kibervilágban, amikor ők tanítják a szüleiket a különböző programok használatára? Milyen az identitása egy mai gyereknek, aki magzati kortól jelen van a kibervilágban? Ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat Krasznay Csaba kiberbiztonsági adjunktus segítségével, a részletekért kattints ide! >>> |