Szinetár Miklós szerint a modellváltásként emlegetett intézményátalakítás, az SzFE alapítványi formában való további működtetése a hatalom részéről "több, mint bűn, egyenesen hiba". Egy ilyen kis felsőoktatási intézménynek mindenképpen állami fenntartásban kellene maradnia, véli a főiskolán, majd az egyetemen több mint öt évtizedet oktató rendező, professor emeritus.
A vele készült videóinterjúban pedig elmondja azt is, miért is nem jó az, ha egy művészetet oktató intézmény sok esetben a magántulajdon szentségére hivatkozhat döntései meghozatalakor.
Az előzményekről: az egyetemi modellválltásként megismert intézkedéssorozat a nyár végén érte el az ország egyik legkisebb felsőoktatási intézményét, a Színház és Filmművészeti Egyetemet, a hallgatók pedig több mint hetven napon keresztül tiltakoztak az áttérés ellen az alapítványi fenntartásra. Az új összetételű szenátus (melybe az SzFE delegáltjai közül senki sem került be) és a testület által kinevezett új kancellár pedig folyamatosan olyan döntéseket hozott, melyek célja a kormányzat által elképzelt átalakítás kikényszerítése volt.
A járványhelyzet indokolta egyetem-kiürítés jól jött a hatalomnak, a korábban a városban – viszonylag – egy helyen működő egyetemet szétszórták egymástól távol eső budapesti ingatlanokba, és hogy a váltás szimbolikus jelentőségét is hangsúlyozzák, új nevekkel látták el a filmes és színházas képzései helyeket.
Szinetár Miklós szerint az intézmény jövője most még sokkal inkább egy „többismeretlenes” egyenlethez hasonlítható, ha ugyanis a komoly állami juttatások megérkeznek, az sok mindent beindíthat.
Videóinterjúnkat itt tekintheti meg: