2p

Mik a legfontosabb aktualitások az ESG és a fenntarthatóság terén?
Mit hoz az EU Omnibus csomagja?
Merre tart a szabályozás? Mik az MNB ajánlásai, elvárásai?
Hogyan birkóznak meg az ESG jelentette kihívásokkal a vállalatok a gyakorlatban?

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A marosvásárhelyi helyőrség keretében hozzák létre a NATO regionális különleges műveleti komponensparancsnokságát (Regional Special Operations Component Command - R-SOC). Klaus Iohannis román államfő ezzel kapcsolatos kezdeményezését keddi együttes ülésén hagyta jóvá a kétkamarás bukaresti parlament.

A dokumentum szerint a NATO az Ukrajna elleni orosz agresszió miatt ítélte szükségesnek, hogy elitalakulatainak (Special Operations Forces - SOF) felkészítése, irányítása és összehangolása érdekében regionális parancsnoki struktúrát hozzon létre a konfliktusövezet közvetlen szomszédságában, Románia és Bulgária részvételével.

A két NATO-tagállam partnerségével létrehozandó új regionális parancsnokság vezetését a román fél látja el, mivel Bulgária még nem felel meg az ezzel kapcsolatos NATO-szabványoknak - olvasható a román elnök átiratában. Az R-SOC a román és bolgár katonák mellett más szövetséges és partnerországok katonáinak speciális kiképzését és felkészítését hivatott irányítani.

Ennél közelebb aligha lehetne. Fotó: Depositphotos
Ennél közelebb aligha lehetne. Fotó: Depositphotos

Az új parancsnokság kezdetben a marosvásárhelyi helyőrségen jön létre, de a hadgyakorlatok alkalmával, illetve válság- vagy konfliktushelyzetekben más, előre kijelölt romániai vagy bulgáriai helyszíneken fog működni.

Külföldi csapatok romániai állomásozását, vagy az ország területén történő áthaladását a parlament engedélyezheti a köztársasági elnök kezdeményezésére. A romániai R-SOC létrehozását 239 szavazattal három ellenénben, 38 tartózkodás mellett hagyták jóvá a képviselőház és szenátus együttes ülésén. A tervek szerint az új parancsnokság 2024-ben éri el teljes műveleti képességét. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A mentőprogramok is hiábavalónak tűnnek és még csak most jön az újabb pofon
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 16:11
A legnagyobb multik arra panaszkodnak, hogy nem látják a kilábalás jeleit kínai piacukon annak ellenére, hogy a pekingi kormány több lépésben próbálta élénkíteni az ázsiai ország gazdaságát.
Makro / Külgazdaság Trump ígért egyet, de beletörik a bicskája
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 15:55
Hiába szeretné kőolajfürdőbe mártani Amerikát Donald Trump, a dolog nem így működik.
Makro / Külgazdaság Forint kontra autósok: hol tart a dolog és mi várható?
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 13:13
Az üzemanyagok hazai ára összességében csak minimálisan változott, hiszen az egy héttel korábbi szinthez képest a benzin két, míg a gázolaj egy forinttal drágult. A stabil árak az uniós rangsorban is visszaköszönnek.
Makro / Külgazdaság Így is lehet spórolni a fűtésen, érdekes tűzifás példa a közelből
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 12:31
Országonként eltérő, hogy a téli fűtés számos lehetősége közül éppen melyik a legolcsóbb. Ez igaz a kelet-közép-európai régióra is, ám elég meglepőnek tűnik, hogy Szerbiában mi a legjobb megoldás.
Makro / Külgazdaság Vastagon megkent mézes madzagot húzott el Trump orra előtt az ukrán államfő
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 11:58
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna vezetője az USA elnökének üzleti gondolkodásmódjára bazírozva akarja megszerezni Donald Trump támogatását az oroszok ellen és teljesítené Trump egyik régi elvárását is.
Makro / Külgazdaság Bosszút állt Donald Trump a szívószálakon és elődjén, Joe Bidenen
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 11:21
Tovább folytatódik Donald Trump amerikai forradalma.
Makro / Külgazdaság Orosz gáz: újabb fejezetek jönnek
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 08:08
Mérföldkőhöz érkezett az orosz földgáz szállításának története 2025 első napjával, amikor leállt az utolsó Ukrajnán keresztül érkező szállítás is. Itt azonban még nincs vége. 
Makro / Külgazdaság Hétvégén is nagyra nyithatja bukszáját a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 17:32
Itt vannak a számok. Jó nagy számok.
Makro / Külgazdaság Trump vámjai újabb rezsimizériát indíthatnak
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 10:34
Donald Trump Kínára kivetett vámjai kereskedelmi háborút indítottak el, amelynek hatása az energiapiacra és a magyar gazdaságra is kiterjedhet.
Makro / Külgazdaság Rejtett kamerás felvételek is vannak a filmben, amit előre betámadtak Rogán Antalék
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 10:13
Az Orbán család gazdagodásáról készített filmet a Direkt36, de tényleg az ukrán titkosszolgálat állna a háttérben?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG