Az amerikai fiatalok súlyos mentális válsága és a texasi tömeggyilkosság
2009 és 2021 között 26 százalékról 44 százalékra nőtt azon amerikai középiskolás diákok aránya, akik azt mondják, hogy gyakran „tartós szomorúság vagy reménytelenség érzése keríti őket hatalmukba”. Az elmúlt három évben több, mint kétszeresére nőtt a kábítószer-túladagolás miatti halálesetek száma a középiskolás korú tinédzserek körében. Káncz Csaba jegyzete.
Joe Biden amerikai elnök és neje vasárnap a texasi Uvalde városba látogatott, és csokrot helyeztek el a legutóbbi tömeges lövöldözés 21 áldozatára emlékezve. Az elkövető egy 18 éves fiatalember volt.
Az Egyesült Államokban egyre növekszik a lövöldözések száma. Az idei évnek még a felénél sem tartunk, és csaknem 18 000 amerikai, köztük 650 gyerek halt meg fegyveres erőszak következtében. A lövöldözések a túlságosan megengedő fegyvertartási szabályok mellett a különféle társadalmi ellentétek felerősödését is tükrözik az Egyesült Államokban, mint például a vagyoni szakadék és a faji megkülönböztetés.

Súlyos mentális válság
Amiről érdemtelenül kevés szó esik ezekben a napokban az amerikai médiában, az a fiatalok mentális állapotának válsága.
Márpedig az Egyesült Államokban a tizenévesek rendkívüli mentális egészségügyi válságáról beszélhetünk. Egy új kormányzati tanulmány szerint 2009 és 2021 között 26 százalékról 44 százalékra nőtt azon amerikai középiskolás diákok aránya, akik azt mondják, hogy gyakran „tartós szomorúság vagy reménytelenség érzése keríti őket hatalmukba”. Ez a tinédzserkori szomorúság valaha volt legmagasabb szintje.
Öt évvel ezelőtt Jean Twenge pszichológus írt egy nagy visszhangot kiváltó cikket a The Atlantic-ban „Elpusztítottak az okostelefonok egy generációt?” címmel. 2012 körül Twenge észrevette, hogy a tizenévesek szomorúsága és szorongása ugrásszerűen nőni kezdett az Egyesült Államokban. Magyarázatokat keresett, és rájött, hogy 2012-ben az okostelefonnal rendelkező amerikaiak aránya akkor haladta meg az 50 százalékot, és megugrott a mobil közösségi média használata.
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
Prémium tartalmainkhoz a következő lépések után férhet hozzá:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Fizessen bankkártyájával
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat