2p

A gombai Fáy András Református Általános Iskola felújítására kiírt közbeszerzést a főként középkategóriás sportpályákat építő, Mészáros Lőrinchez közel álló Pharos’95 Sportpályaépítő Kft. nyerte el.

Közbeszerzést írtak ki a Pest megyei Gomba településen álló református általános iskola rekonstrukciójára, és az 1,89 milliárd forintos pályázatot a Pharos ’95 Sportpályaépítő Kft. nyerte el tíz olyan vállalkozás előtt, mint például a Strabag, a Szabadics, vagy a Laterex.

Bár 2004. szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit a Gombai Református Alapfokú Művészeti Iskola, ezt 2007. szeptember 1-jén összevonták az ismét a református egyházközség kezelésébe visszaadott általános iskolával; így azóta Fáy András Református Álalános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola néven működik.

Balog Zoltán egyházkerületének iskoláját újítja fel Mészáros Lőrinc barátja
Balog Zoltán egyházkerületének iskoláját újítja fel Mészáros Lőrinc barátja
Fotó: Facebook

 

Erre írt ki közbeszerzést a Balog Zoltán vezette Dunamelléki Református Egyházkerület, és lett a befutó a dunavarsányi székhelyű cég, amely a közelmúltban sorra nyerte a középkategóriás stadionos megbízásokat, lévén, hogy tulajdonosa, Végh Gábor a ZTE futballcsapatát működtető zrt. gazdája.

A gombai Fáy András Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola egyébként nettó 3236 négyzetméteres lesz, benne 13 tanteremmel, 1 csoportteremmel, 2 szertárral, két jó méretű kettéosztható tornateremmel, kültéri sportpályával, zöldfelületekkel és parkolóhelyekkel.

Az, hogy a cég milyen stadionokat újított már fel, milyen nagy árbevételnövekedést és nyereséget ért el az elmúlt években, s hogy a cég résztulajdonosa, Végh Gábor milyen jóban van Mészáros Lőrinccel, a Klasszis Médiához tartozó Mfor.hu cikkéből tudhat meg többet. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Majdnem 100 tonna aranyat őriznek Dél-Pesten
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 19:06
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank – tudatta az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke pénteken.
Makro / Külgazdaság Megint a Távol-Keleten kalapozik a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 18:01
Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) a júliusban módosított finanszírozási terve alapján mandátumot adott egy kínai renminbiben denominált, elsősorban kínai intézményi befektetőknek ajánlott devizakötvény („pandakötvény”) kibocsátásának megszervezésére Magyarország részére – olvasható az ÁKK honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban.
Makro / Külgazdaság Kiderült: egyáltalán nem kuriózum a magyar építőipar magára találása
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 12:56
Az euróövezetben is nőtt az ágazat termelése májusban.
Makro / Külgazdaság Ez se gyakori: azonos irányba mozgunk a románokkal
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 11:38
Nemcsak a magyar építőipari termelés nőtt májusban, hanem keleti szomszédainké is.
Makro / Külgazdaság Porszem került a svájciak precíz gépezetébe
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 11:11
Óraexportjuk 5,6 százalékkal csökkent júniusban.
Makro / Külgazdaság Kíváncsi, hogy olcsóbban vagy drágábban tankolhat hétvégén?
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 10:56
Ha a nagykereskedőkön múlik, akkor ugyanannyiért, mint pénteken.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Kárfelmérés és kárbecslés Trump vámemeléseinek három hónapja után
Bod Péter Ákos | 2025. július 18. 05:44
Az amerikai elnök januári beiktatása után eltelt időben nem lett Ukrajnában béke, a palesztin ügy sem oldódott meg – de ezen nem csodálkozhatunk. Ám a nagy amerikai vámemelés sem a megígért módon zajlott le. Legfeljebb az első felvonást láttuk, és nem tudni, műsor-e a műsor. Kétrészes kamaradarab vagy öt felvonásos királydráma? Mintha még nem lenne megírva a szövegkönyv. Lapcsoportunk, a Klasszis Média állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetemi tanár írása.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor megmagyarázta, miért dadogott Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 19:29
A miniszterelnök egy interjúban arról is beszélt, mikor lesz látható a repülőrajt.
Makro / Külgazdaság Micsoda hét: újabb árcsökkenés jön a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 13:27
A héten már másodjára megy lejjebb az egyik üzemanyagfajta ára. 
Makro / Külgazdaság Minden oka megvan, hogy jókedve legyen a Morgan Stanley-nek
Privátbankár.hu | 2025. július 16. 18:03
A Morgan Stanley, az egyik legnagyobb amerikai bank a vártnál nagyobb második negyedéves nyereségről és bevételről számolt be szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG