A köztársasági elnök, aki kétnapos hivatalos látogatáson tartózkodik a dél-ázsiai városállamban.
70 milliárd euróért harcol Európa
Áder János kifejtette, hogy a városállamból az elmúlt években mintegy 70 milliárd eurónyi befektetés érkezett Európába. Bár ennek mintegy kétharmada Nagy-Britanniába került, számos ország verseng a forrásokért, így fontos, hogy a térségünkbe érkező vállalkozók legtöbbje Magyarországra koncentrál - hangsúlyozta az államfő, a befektetési területek között említve az elektronikai és gépipart, a környezetvédelmi technológiákat, az informatikát, valamint az orvosiműszer-gyártást és a gyógyszeripart.
Mit adhatunk mi Szingapúrnak?
Érdemes a magyar oktatást is vonzóvá tenni a szingapúri diákoknak - sorolta a lehetőségeket Áder János, aki szerint elsősorban az orvosok és mérnökök képzésébe kapcsolódhatna be Magyarország.
Magyarországnak az élelmiszeripari - korábban nagyobb volumenű - exportban adódhatnak lehetőségek Szingapúrban, de a hazánkban előállított magas színvonalú elektronikai eszközök is piacot találhatnak a dél-ázsiai városállamban. Az elmúlt években két és félszeresére emelkedett a Magyarországon gyártott gépkocsik iránti kereslet Szingapúrban - hangsúlyozta az államfő.
Keleti nyitás: hol vagyunk otthon? Orbán Viktor néhány mondata, mely a kazah fővárosban hangzott el, komoly visszhangot és egyben értetlenséget keltett. Hogy is szólt, mi a realitása, és mi hallatszik ki belőle? Körbejártuk >> |