
A Beszerzési Menedzser Index szezonálisan kiigazított januári értéke 53,0 pont lett. A BMI 50 pont feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülésére utal; a válaszadók decemberhez képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. December az ünnepek miatt rövidebb hónap, és sok helyen az év végére időzítik a leállásokat, így ez nem is meglepő - ráadásul most a szokásosnál is gyengébb volt a decemberi adat.
Ami a hosszabb távú összehasonlítást illeti: az idei érték magasabb a hosszú távú januári átlagnál (52,3), de nem éri el az elmúlt három év átlagát (54,7) - a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
A Beszerzési Menedzser Index komponensei
A termelési mennyiség indexe nőtt decemberi értékéhez képest. A mostani érték átlagosnak számít.
Az új rendelések indexe emelkedett, és felülmúlja az 1995 óta mért hosszú távú átlagot, de az elmúlt három év átlagát nem.
A januári szállítási átfutási idő hosszabb lett decemberhez képest.
A vásárolt készletek bővültek.
A foglalkoztatottsági index ezúttal ismét csökkent.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt decemberhez képest, és egy havi szűkülés ismét az import mennyiségének növekedését jelzi. A másik külpiaci mutató, az exportindex esetében hasonló folyamatról beszélhetünk.
Drágább a tojáslé, hiánycikk a fűrészpor
Ebben a hónapban diófélék, rézcső, rugó és tojáslé kapcsán jeleztek a válaszadók jelentősebb áremelkedést. Hiány volt fűrészpor és tölgy fűrészáru kapcsán. Jelentősebb árcsökkenésről pácolt lemez esetében számoltak be a válaszadók az MLBKT.