A Citi és a Goldman Sachs is azok között a bankok között van, amelyek benntartják referendum éjszakáján a szenior tradereket, mivel úgy látják, az elmúlt 25 év legrázósabb éjszakája jön.
Citi, Deutsche Bank, JPMorgan, Goldman Sachs, HSBC, Barclays, Royal Bank of Scotland és Lloyds - ezek a pénzintézetek már biztos, hogy benntartják a dolgozókat, vagy legalább is telefonközelben kell lenniük a helyi idő szerint 21 óra utáni eredményhirdetésre.
A JPMorgan Chase & Co vezetője Jamie Dimon úgy nyilatkozott a Reutersnek, hogy az intézet "több csapattal is várja az eredményt, akik mindenre készek".
Hogy pontosan mire, azt azonban nagyon nehéz megmondani: egyelőre senki sem tudja, hogy mi lesz az eredmény és pontosan milyen következményei lesznek: a fontot nagyon rosszul érintheti az esetleges brexit, de az értékpapírpiacok is megsínylik az esetleges szétválást.
Mindenki készen áll
A brit jegybank, a Bank of England is készenlétben tartja az embereit, a vezetőik ott lesznek, ha a piac beborulna. A pénzügyminisztérium egyelőre nem mesélt az aznapi beosztásokról.
Az Investec befektetési bank pénzpiaci részlegének vezetője, Chris Huddleston szerint elég sokat látott már - USA választás, brit választások, skót függetlenségi referendum, a Lehman Brothers összeomlása - de messze ez lesz élete legrázósabb éjszakája.
A lap egyik, nagybanknál dolgozó forrása arról beszélt, hogy nagyon kényszeríteni sem kellett a dolgozókat: "minden traderünk bent lesz, nem akarnak lemaradni a nagy pillanatról. Az asztaluknál akarják megvárni az eredményeket."
A legjobb teljesítményt
A pénzintézetek is készülnek Londonban: több bank is teljes ellátást, ételt-italt rendel dolgozóinak az éjszakára, illetve a közeli hotelekben foglaltak lesz szobákat átmeneti pihenéshez.