Csányi Sándor a Magyar Labdarúgó Szövetség éves közgyűlésén Telkiben, 2015. április 2-án. MTI Fotó: Illyés Tibor |
"Ennyit életemben nem izgultam, mint a négy meccs alatt. Nemcsak a válogatott eredményei, hanem mutatott játéka miatt nőtt a magyar futball presztízse, ugyanis több szakember szerint az az egyik legszebb volt a kontinenstornán" - mondta a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke, aki hozzátette, az itthoni ünneplés nagy elégtétel volt számára.
NB I.: kimegyünk a meccsre, de ha rossz lesz, nem maradunk
A magyarországi futball-láz "meglovagolását" illetően kifejtette, Vági Márton főtitkár levelet írt a kluboknak, amelyben ajánlásokat fogalmazott meg. Részletekbe ugyanakkor nem kívánt bocsátkozni, mert - mint azt hangsúlyozta - az egyesületek belügye, hogy megfogadják-e a tanácsokat. Ezzel együtt példaként említette, hogy kedvezményeket biztosítanak a drukkereknek, illetve komfortosabbá teszik a beléptetést.
"Akinek éves bérlete van egy klubnál, a válogatott meccsekre kedvezményt fog kapni, amely elérheti a jegy árának 25 százalékát" - számolt be Csányi Sándor az MLSZ nézőcsalogató akciójáról. "A klubok elsődleges feladata, hogy ezt a hangulatot felhasználva a szurkolókat becsalogassák a stadionokba. Persze egyszer be lehet, de ott aztán jó színvonalú meccset kell látniuk, ez pedig az edzők feladata".
10500 néző az első 3 meccsenAz OTP Bank Liga - NB I. első fordulójában a hatból eddig három mérkőzést rendeztek meg. A Fradi-Haladást a Groupamában 6000, az Újpest-Honvédot a Vasas stadionjában 2000, a Mezőkövesd-Gyirmótot 2548 néző nézte a helyszínen az MTI híradásai szerint. |
Ki kap majd a megnyert 3,6 milliárd forintból?
Jobb, hogy harcolva kaptunk kiCsányi Sándor úgy vélekedett, hogy a belgáktól a nyolcaddöntőben elszenvedett 4-0-s vereség jobb, mintha 1-0-ra kap ki a nemzeti együttes, de meg sem próbált volna egyenlíteni, ő ugyanis nem szereti a gyáva játékot. |
Csányi a pénzelosztást illetően megerősítette Gudra Tamásnak, az MLSZ gazdasági igazgatójának korábbi nyilatkozatát, miszerint az Eb-szereplésért járó 11,5 millió euró (mintegy 3,6 milliárd forint) nagyjából egyharmadát, azaz körülbelül egymilliárd forintot az utánpótlás-fejlesztésre fordítja az MLSZ. Egyrészt a regionális központok kialakítására szánják ezt az összeget, illetve a legkisebb klubokat is forráshoz juttatják, hogy megfelelő infrastruktúra és felszerelés álljon rendelkezésükre, s szakképzett edzőket foglalkoztathassanak.
Az MLSZ-elnök úgy vélte, infrastruktúra tekintetében előbbre járnak, mivel az elmúlt időben erre ment a legtöbb pénz. Ugyanakkor kevésbé elégedett az edzők és elsősorban a 14 év alatti gyermekekkel foglalkozó edzők szakmai felkészültségével.