![]() |
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója sajtótájékoztatót tart az illegális bevándorlással kapcsolatban. MTI Fotó: Kovács Tamás |
Az elmúlt évben 80 milliárd forintot költött a magyar állam a migránsválság kezelésére - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója. Bakondi György kiemelte, a nyugat-balkáni útvonal lezárása után már csak érvényes schengeni vízummal juthatnak el a migránsok Nyugat-Európába. Ez egyben azt is jelenti, hogy jelentős számú menekült rekedt a nyugat-balkáni útvonal államaiban.
Ezrek jönnek - naponta
A főtanácsadó elmondta, hogy Görögországban 36 ezer illegális bevándorló tartózkodik és naponta 2-3 ezer érkezik a görög szigetekre Törökországból. Az idomeni görög-macedón áteresztési pontnál mintegy 15 ezer ember halmozódott fel. Macedóniában 1500, Szerbiában 2 ezer, Horvátországban pedig 500 migráns tartózkodik, akiknek egyelőre bizonytalan a sorsuk. Ugyanakkor Törökországban 2,7 millió szír él, 600 ezerrel lettek többen január óta, és jelentős számú szíriai és iraki menekült húzódott meg a szíriai kurd területeken is.
A török migrációért felelős miniszter legutóbb úgy nyilatkozott, hogy nem fogadják vissza azokat, akik elérik a görög szigeteket. Bakondi elmondta, az osztrák, a cseh és a lengyel rendőrök mellett március közepétől magyar rendőrök is segítik a macedón-görög határon a macedón rendfenntartók munkáját.
Ennyi menekült van nálunk
Magyarországon 2220 migráns tartózkodik közösségi szállásokon, őrzött szállásokon és idegenrendészeti őrizetben. Januártól márciusig ismét sok volt az illegális határátlépés, az elmúlt két napban azonban már csak 20-20 határsértőt vettek őrizetbe a hatóságok.
Macedónia kitálalt menekültügyben A macedón elnök egy német újságnak adott interjúban mondta el, hogy országa milyen nehézségekkel szembesült az egész menekültválság során, ráadásul EU-n kívüli országként, akit szerinte az EU cserbenhagyott. Azt mondja, ha ők nem szűrnek rendesen, Európa már tele lenne dzsihádistákkal. A Privátbankár elemzését itt olvashatja tovább >>>> |