Az Eurostat szerint a várható életkor emelkedésével, és a születések számának csökkenésével az EU-lakosság várhatóan nagyjából 30 százaléka lesz 65 éven felüli 2050-ben
Menthetetlenül öregszik Európa lakossága: az Eurostat szerint a várható életkor emelkedésével, és a születések számának csökkenésével az Európai Unió lakosságának várhatóan nagyjából 30 százaléka lesz 65 éven felüli 2050-ben.
Három évvel ezelőtt az arány még csak 16,5 százalék volt, 2010-ben 18 százalék 2030-ban pedig 25 százalék körüli lesz. Az Eurostat 2005-ből származó adatai szerint az Európai Unióban (Bulgáriát és Romániát nem számítva) a 75 éven felüli nők átlagosan 52 százaléka, a férfiak 21 százaléka élt egyedül.
A náluk fiatalabbaknál, a 65-74 év közötti korosztálynál 30, illetve 13 százalék ez az arány. A különbség azt jelzi, hogy az Európai Unióban a férfiak általában korábban halnak, mint a nők, hiszen összességben 59 százalékot tesz ki a nők aránya a 65 éven felüli korcsoportban, és az arány az életkor előrehaladtával emelkedik.
Az Eurostat szerint a 65 éves nők átlagosan még 20 évet élnek, a férfiak pedig 17-et.
A legnagyobb az egyedülálló, 75 éven felüli férfiak aránya Nagy-Britanniában, 30 százalék körüli, a 75 éven felüli nőknél Németország és Hollandia "vezet", 60 százalékkal. Nem sokkal utánuk Csehország, Franciaország, Olaszország, Szlovénia, Finnország és Nagy-Britannia következik.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 20. 17:12
A startupper, az STRT Holding vezérigazgatója a Klasszis Podcastban elmondta véleményét a vámháborúról, arról, hogy az milyen változásokat idézhet elő, hogyan reagálhat arra Kína, s végül, de nem utolsósorban tényleg profitálhat-e abból Európa, s azon belül Magyarország. Szó esett arról, hogyan éleszthető fel a már egy ideje tetszthalott állapotban lévő hazai kockázatitőke-piac, valamint arról is, hogyan érdemes hozzáállnunk a mesterséges intelligenciához?
Az elektronikai kütyükkel és más termékekkel foglalkozó amerikai kisvállalkozásokat tönkremehetnek Trump kereskedelmi háborújában, mert Kínából kell beszerezniük egy csomó mindent.
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 19. 17:28
Ezt fontosnak tartotta kijelenteni a volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár azon a panelbeszélgetésen, amelyet lapunk annak alkalmából szervezett, hogy idén is átadtuk a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek a Privátbankár.hu Klasszis 2025 díjakat. Bokros Lajos a másik két, egyaránt volt jegybankelnök beszélgetőtársával, Bod Péter Ákossal és Simor Andrással a Donald Trump amerikai elnök által kirobbantott vámháború apropóján azt vitatta meg, hogy merre tart a globális gazdaság és a tőkepiacok.
A brit miniszterelnök reménykedik egy jó megállapodásban, de a szabadkereskedelem melletti elkötelezettségét is hangoztatta a Trumppal folytatott telefonbeszélgetés során.