Ez a sor folytatódott most további négy bankkal, így a
- K&H Bank hosszú futamú forintbetét-besorolását "Ba3"-ról "Ba1"-re, a hosszú távú devizabetét-besorolását "Ba3"-ról "Ba2"-re, alapszintű adósminőség-értékelését (baseline credit assessment, BCA) "ba3"-ról "ba2"-re javította. A devizabetét-osztályzat kilátása további felminősítés lehetőségére utaló pozitív.
- az Erste Bank Hungary és a Budapest Bank forint- és devizabetét-besorolásai "B2"-ről "Ba2"-re,
- az MKB hasonló osztályzatai pedig "Caa2"-ről "B3"-ra javultak. Az MKB szanálásával kapcsolatban egyébként már korábban elégedett volt a hitelminősítő, erről itt írtunk bővebben.
Jó kilátások, jó bankszektor?
A felminősítés egyik apropóját az adta, hogy a magyar gazdaság működése javult, emellett a Moody’s várakozása szerint a magyar bankok kinnlevőség-portfoliója az eljövendő 1-1,5 évben 5 százalékos ütemben tud majd növekedni – öt évvel ezelőtt még 20 százalékos csökkenés volt jellemző. Méltatták a forintosítás hatásait is.
A Moody’s legközelebb november 4-én dönt majd a magyar adósosztályzatról (legutóbb ugye nem vizsgálták Magyarországot a Brexitet követő bizonytalan légkörben), jelenleg tavaly november óta a felminősítés lehetőségére utaló pozitív kilátásban, „Ba1” szintű – befektetésre ajánlott – státuszban van a magyar gazdaság.