Az 5,7 -es erősségű földrengés - amely erősebb volt mint a hétfő délutáni - epicentruma 40 kilométer mélyen volt, az olténiai Gorj megyében - írja a Maszol.
A katasztrófavédelemhez több jelzés is érkezett, főleg megrongálódott házakról. A rengés epicentrumához mintegy 20 kilométerre fekvő Târgu Jiu városházáról evakuálták az embereket a földrengés miatt. Sérültekről egyelőre nem érkezett bejelentés. A történteket követően munkacsoportot hozott létre a román belügy a vészhelyzeti reagálás felügyeletére a minisztériumi koordinációs munkacsoport keretében.
Szilágy megye prefektusa arról számolt be a lapnak, hogy a Szilágyságban is lehetett érezni a földrengést, s a 112-es segélyhívóra érkezett is néhány bejelentés. A tűzoltók most ellenőrzik, megrongálódtak-e statikailag az épületek, de úgy tűnik, hogy az ijedtségen kívül nem történt kár - magyarázta Dari Tamás. Kolozs megyében ugyancsak lehetett érezni a rengést, a környező megyékből érkezett jelzések szerint az épületekben nem keletkeztek károk. A katasztrófavédelmi felügyelőség itt is ellenőrzi az épületeket.
Két utórengés követte a kedden 15:16-kor Gorj megyében bekövetkezett, 5,7-es erősségű földrengést - közölte az országos földfizikai intézet. Ezek közül az első 3,5-ös erősségű volt a Richter-skálán, ezt 15:29-kor észlelték. A földmozgás 5 kilométeres mélységben történt, epicentruma Nagyszebentől 101, Temesvártól 169, Kolozsvártól 181 kilométerre volt.
A második, 3,4-es erősségű utórengés 10 kilométeres mélységben következett be, Craiovától 100, Nagyszebentől 110, Temesvártól 167, Aradtól 187 és Kolozsvártól 189 kilométerre.
Mint ismert, hétfőn 5,3-es erejű földrengés történt, amelyet három gyengébb, utórengés követett. A hétfői rengés is érezhető volt Románia jelentős részén, így Erdélyben is, a keddi azonban jóval erősebbnek érződött, sokkkal több helyről jelzik azt az emberek, hogy észlelték a földmozgást.