Ezt a tanácsot adja a külföldre mostanában bátortalanul utazó nagyközönségnek az egyik turisztikai szaklap. Jóllehet, az USA-ban nem annyira létfontosságú nemzetgazdasági szempontból a turizmus, és óriásiak még a tartalékok ebben az ágazatban - az amerikaiak fele sosem lépi át saját állama határait sem, nemhogy Európába repüljön.
De ők sincsenek kizárva abból az élménycsokorból, amelyet egy körút jelentene az öreg kontinensen. A legeurópaibb városnak a Travel and Leisure című szaklap a franciák által alapított, majd spanyol fennhatóság alá kerülő, aztán ismét francia befolyás alatt fejlődő New Orleans-t említi a lap. A nagyváros építészete, gasztronómiája, zenéje, nyelvi sokszínűsége és az életritmusa egyszerre tükrözi a gall és spanyol behatást.
A minnesotai New Ulmban a lakosság több mint 50 százaléka német származásúnak mondja magát. A város bevándorlók által alapított sörfőzdéje az ország egyik legrégebbi hasonló intézménye. Hagyományőrző rendezvényeknek és kulturális ünnepségeknek gyakran ad otthont a város, ilyenkor is elengedhetetlen a söröskorsók szapora emelgetése. New Ulmban a régi órajáték, a gyönyörű Hermann-emlékmű és a Turner Hall is a bevándorlók származására, történelmére utal.
De más német vonást felmutató település létezik az USA-ban: a hatvanas években újra tervezték Leavenworth-ot, hogy még inkább alpesinek nézzen ki. E washingtoni városkából semmilyen kellék nem hiányzik, a bajor hegyi falvak tipikus csengőhangjától az Oktoberfest ünnepségekig, így aki idelátogat, úgy érzi magát, mintha az Alpokban kirándulna.
Santa Barbaránál amerikaibb települést nehezen lehet elképzelni, - főleg miután annyi sitcomot és szappanoperát forgattak ott az évtizedek során - bár sokak szerint az „amerikai Riviérát” látni olyan, mintha a hajdani gyarmati Spanyolországba látogatnánk vissza.
A fehér stukkós épületek, a vörös cserepes háztetők, a lélegzetelállító, mediterrán tájak és emberléptékű bájos sétálóutcák üzletközpontok, mint a Paseo Nuevo, nosztalgikus érzést kelthetnek a hajdani bevándorlók mai leszármazottaiban.
Santa Barbarától nem messze fekszik Solvang kis városa, amely hamisítatlanul dán. Bár kezdetben spanyolok népesítették be a területet, a 20. század fordulóján dánok telepedtek itt le. Hazájuk iránti nosztalgiából kolóniát építettek, evangélikus templommal. A faszerkezetes épületek, a jellegzetes kis utcák, a szélmalmok és Hans Christian Andersen emlékének ápolása ma is változatlan. Mindezt erősíti, hogy ha Amerikába látogat a dán királyi család valamely tagja, szinte biztos, hogy tiszteletből az ősök iránt, felkeresi Kalifornia kis Dániáját.
A Vermont –i Montpelier bájos európai. településre emlékeztet, a név egyértelműen Franciaországra utal. Ha itt sétálunk, egy kicsit úgy érzi magát a turista, mint egy francia vidéki faluban, ahol a termelők nagy mosoly kíséretében saját portékáikat kínálják. A piacok, hangulatos butikok, zöld parkok és a hagyományos európai építészet nyomai, nem utolsósorban kiváló éttermek csak fokozza a francia hangulatot.
A Rhode Island-i Newport régóta vonzza a gazdag embereket. Csodás kúriák emlékeztetnek arra a korra, amikor létrejöttek a hatalmas amerikai vagyonok, amikor meggazdagodtak a Vanderbiltek. Itt mindenki úgy érezheti magát, mintha a francia Riviérára érkezett volna. Vitorlázik, katamaránt bérel, és ha teheti, annyi osztrigát szürcsöl, amennyit elbír. Mindezt francia pezsgővel öblíti le, miközben élvezi az európai hangulatú, elegáns kiruccanást.
Bazi nagy görög lagzikat nemcsak Chicago-ban tartanak, de a floridai Tarpon Springsben is. Aki ide látogat, teljesen úgy érzi magát, mintha Görögországban lenne. A lakosság számához képest Tarpon Springsben a legmagasabb a görög-amerikaiak száma. Az természetes, hogy minden görögül van kiírva, mindenki beszéli a nyelvet, és minden étteremből muszaka illat árad. Az impozáns ortodox katedrálisnak is erős szerepe van a helyi közösségek megtartásában.
Járt már a Michigan-i Hollandban? Nem véletlenül ez a neve a városkának, amely valóban megfelel a nevének. Nem csak macskaköves utcái emlékeztetnek az európai gyökerekre: még saját tulipánkertjei és szélmalmai is vannak, ahol a vendégek barangolhatnak, így olyan tavaszi kiruccanásokban részesülhetnek, mint itt Amerikában.