3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A migrációról vagy az üldözöttek juthatnak eszünkbe, vagy azok, akik a jobb megélhetés reményében kelnek útra a világ szegényebb régióiból a gazdagabbakba. Van azonban egy harmadik csoport is.

A világ tele van bizonytalanságokkal a geopolitikai konfliktusoktól kezdve a szegénységen át a politikai instabilitásig, ami globális társadalom leggazdagabb embereinek egy részét is arra készteti, hogy elvándoroljanak szülőhelyükről. Természetesen vagyonukat is viszik magukkal, már abban az értelemeben, hogy ingatlant és luxuscikkeket vásárolnak és áthelyezik vagyonkezelésük központját.

Eléggé szeretik Dubait
Eléggé szeretik Dubait
Fotó: Fotó: Privátbankár/Kollár Dóra

A Henley & Partners londoni befektetési migrációs tanácsadó cég nyomon követi ezt a folyamatot, és ennek alapján előrejelzéseket is készít. A Quartz hírportál idézte az idei évre szóló prognózist, amely szerint rekordot dönthet az országot váltó dollármilliárdosok és -milliomosok száma. Összesen 128 ezer dúsgazdag ember és családja dönthet úgy, hogy új otthonban folytatja életét.

Az előző rekord 2023-ban született. Az elmúlt évben 120 ezer milliárdos és milliomos váltott hazát – mondta Dominic Volek, a Henley & Partners magánügyfelekkel foglalkozó részlegének vezetője. A szakértő szerint a milliomosmigráció jó mutatója annak, milyen gyökeres átalakuláson megy keresztül a vagyon és a hatalom eloszlása a világon. Ennek messzemenő következményei vannak: milyen esélyei lesznek a jövőben egy-egy ország fejlődésének. Ez természetesen azokra az államokra is vonatkozik, amelyeket maguk mögött hagynak gazdag polgáraik, és azokra is, amelyeket választanak új lakóhelyükül. A migráció okai elég nyilvánvalóak.

A vagyont a pénz és a biztonság vonzza

Sokan odébbállnak, hogy kikerüljenek a geopolitikai feszültségek zónáiból, illetve a gazdasági bizonytalansággal és társadalmi felfordulással sújtott régiókból. A célországokra az a jellemző, hogy már elérték a jómód magas szintjét, és ezzel egyidejűleg stabil, biztonságos, kiszámítható környezetet kínálnak a dúsgazdagoknak.

A vesztes és nyertes országok ötös listája a következőképpen fest:

  • A "milliomos-veszteséglista" ötödik helyén Oroszország áll vélhetően azért, mert sokan már évekkel ezelőtt leléptek a vagyonuk és életük biztonságát nem garantáló országból, és az ukrajnai háború kitörése megnehezítette az ország elhagyását.

  • A negyedik helyen Dél-Korea következik, ebben szerepet kaphat, mert szomszédja egy hibbant, atomfegyverekkel hadonászó, zsarnoki uralom alatt nyögő ország.
  • A harmadik helyen India jön a sorban, ahol egy gazdag nézőpontjából túl sok nincstelen ember él.
  • A második az Egyesült Királyság, amelynek a Brexittel sikerült a senki földjére lavíroznia magát.
  • A legnagyobb veszteséget az Egyesült Államokkal geopolitikai izmozásba keveredett Kína szenvedi el. Az ország vezetése hirtelen felindulásól háborút indíthat Tajvan elfoglalására, ami legatyásítaná az elmúlt évtizedekben gyarapodó országot.

A másik oldal pedig így néz ki. 

  • Az ötödik legnagyobb "gazdagnyertes" ország Ausztrália, amely legendásan durva bánásmóddal tartja távol határaitól a szegény bevándorlókat.
  • A negyedik ezen a listán Kanada, amely vélhetően jobb helyezést is elérhetne, ha nem lenne barátságtalanul hideg az időjárása.
  • A harmadik legkedveltebb ország Szingapúr, ami kissé zsúfolt helynek tűnik.
  • A második az Egyesült Államok.
  • Az első pedig az Egyesült Arab Emirátusok. Ezeknek az országoknak a népszerűsége nem igényel magyarázatot. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az árrésstop ugyanúgy visszaüthet, mint tette azt az árstop?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 15:21
A vártnál magasabb áprilisi inflációs adatra a Nemzetgazdasági Minisztérium és az Országos Kereskedelmi Szövetség mellett reagáltak az elemzők. 
Makro / Külgazdaság Csak nem rólunk vesznek példát az olaszok?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 12:47
Nemcsak nálunk mérséklődött az ipari termelés csökkenése márciusban, hanem a dél-európaiaiknál is.
Makro / Külgazdaság Jó hírt fújt be a szél a magyar gazdaság legfontosabb exportpiacáról
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 11:46
Márciusban hosszú idő után nőttek a német elektromos-digitális ágazat megrendelései.
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: ennyiért tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 10:04
A nagykereskedelmi árak nem változnak, így a benzinkutakon múlik, elmozdítják-e a 95-ös oktánszámú benzin és a gázolaj árát.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Ez zsákutcás irány
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 09:47
Bod Péter Ákos szerint a 2025-ös visszaesés nem meglepő, a „150 gyár” program pedig nem oldja meg a gazdaság strukturális gondjait.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: „Indokolatlan, elfogadhatatlan árak vannak”
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 09:13
A 2026-os költségvetés nemzeti kormányra épít, nem küld pénzt Ukrajnába, és kiterjeszti az árrésstopot a háztartási cikkekre is.
Makro / Külgazdaság Nesze nekünk árrésstop! – lelombozó tényekre derült fény
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 08:30
Az áprilisban már egész hónapon át érvényes hatósági korlátozás ellenére márciushoz képest nőttek az árak. Az élelmiszerek is csak 1,3 százalékkal mérséklődtek.
Makro / Külgazdaság Úgy tűnik, Matolcsy György a közeljövőben sem fog unatkozni
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 19:53
Távozása előtt napokkal jegyezték be.
Makro / Külgazdaság Gyenge adat érkezett, még nem látszik a fordulat a magyar termelésben
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 18:53
2025 márciusában a szezonálisan kiigazított ipari kibocsátás 0,1 százalékkal emelkedett februárhoz képest, ám a munkanaphatással korrigált éves adat már 5,4 százalékos visszaesést mutatott – közölte a KSH. A szakértők szerint a hosszú távú teljesítmény még mindig elmarad a 2021-es szinttől, a külpiacok gyengesége és az akkumulátorgyártás visszaesése pedig továbbra is fékezi a kilábalást. A kormány a programok bővítésével és nagyberuházásokkal igyekszik ellensúlyozni a külső negatív hatásokat.
Makro / Külgazdaság Megérkezett Trump nagy bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 17:50
Trump döntött és bejelentett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG