Míg a nyolcvanas években évente 43 film készült a szigetországban, az elmúlt évtizedben átlagosan 136 produkció született. A tavalyi eredményekhez hozzájárult, hogy 410 millió fontos rekord magasságba szöktek a brit mozik jegybevételei az olyan kasszasikereknek köszönhetően, mint a Harry Potter utolsó része, a Sherlock Holmes folytatása, továbbá a független produkcióban készült A király beszéde.
A recesszió ellenére a 2011-es adatok alapján a brit filmipar virul. A filmipari jelentésből kiderül, hogy míg 2009-ben százezer főt foglalkoztatott az ágazat, tavaly már 117 ezer 400 embernek adott munkát és a Nagy-Britanniát ábrázoló filmek nyomán az országba látogató turisták a becslések szerint egymilliárd fonttal járultak hozzá a brit GDP-hez.
A kulturális miniszter szerint a jelentésből világosan kiderül, hogy a brit filmipar milyen óriási mértékben járul hozzá a hosszú távú gazdasági növekedéshez. A brit alkotók tehetségét pedig Bafta- és Oscar-díjak jelzik, de az adatokból az is kitűnik, milyen fontos szerepet tölt be az ágazat a munkahelyteremtés, az idegenforgalom és a belső befektetések terén, valamint az ország kedvező imázsának reklámozásában.