Az S&P Global gazdaságkutató intézet közlése szerint a kínai gazdaság több mint felét kitevő szolgáltatóipar beszerzésimenedzser-indexe (BMI) 51,5 pontra, háromhavi csúcsra emelkedett az októberi 50,4 pontról – idézi az adatközlést az MTI.
A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének növekedését, 50 pont alatti értéke pedig a zsugorodását jelzi.
A felmérésében részt vevő vállalatok szerint az új megrendelések augusztus óta a leggyorsabb ütemben nőttek novemberben, részben a kínai szolgáltatások iránti élénkebb belföldi és külföldi keresletnek köszönhetően. Az új exportmegrendelések immár harmadik hónapja mutattak szerény emelkedést. Az üzleti hangulat öt hónapja először javult, a belföldi és külföldi kereslet fellendüléséhez fűzött reményeket tükrözve.
A rendkívül szigorú pandémiás korlátozások feloldása után idén erőteljes lendületet vett a kínai gazdaság, azonban később megtorpant az élénkülés. A kormány azóta számos intézkedést hozott a gazdaság felpörgetése érdekében, szakértők szerint továbbra is a gazdaságösztönzésre kell irányulnia a politikai erőfeszítéseknek.
A szolgáltatóipari és a múlt héten ismertetett feldolgozóipari adatokat is magában foglaló kompozit beszerzésimenedzser-index az októberben elért idei eddigi mélypontról, 50,0 pontról 51,6 pontra, háromhavi csúcsra erősödött novemberben.
A Caixin Insight Group és az S&P Global gazdaságkutató intézet pénteken közzétett adatai alapján a kínai feldolgozóipar teljesítménye váratlanul nőtt novemberben az elemzők által várt enyhe csökkenés helyett. A kínai feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) 50,7 pontra, augusztus óta a legmagasabbra emelkedett novemberben az októberi 49,5 pontról.