Szükségszerűnek tartja a konfliktusokat Brüsszellel a miniszterelnök. Szerinte, aki nem vállalja a vitát, az balek, nem képes arra, hogy képviselje az országát. A kormányfő a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában azt mondta: számos olyan magyar ügy van, ami a magyarok mindennapi életét érinti és Brüsszel ezeket a döntéseket meg tudja változtatni. Példaként említette a rezsicsökkentést és a földtörvényt. Orbán Viktor beszélt az ukrán helyzetről és a magyar kormányalakításról is. Azt mondta: a miniszterek neve már 100 százalékban eldőlt, míg az államtitkárok névsorát 80 százalékban döntötte el. További részletek a Privátbankár vezető cikkében
Az ukrán és az európai választások miatt is óvatosak az európai befektetők. Az ukrajnai választások hatása már most is érezhető az euró árfolyamában. A közös pénz gyengébb, mint kellene, mert nem lehet tudni, hogy Oroszország miként reagál az ukrajnai szavazásra. Napközben az első negyedévi német GDP második becsléséről, a német Ifo intézet üzleti hangulatmutatójáról és az új amerikai lakások áprilisi forgalmáról adnak ki adatokat. A piacok az ifo-index publikálása után válthatnak irányt. A magyar tőzsde felülteljesít a régióban és Európán belül egyaránt, ennek lehet az oka, hogy a befektetői várakozások szerint még idén felminősíthetik Magyarországot. A vezető részvények jól teljesítettek az elmúlt napokban, jelentős piacbefolyásoló hír pedig napközben itthon nem jelenik meg.
A forintpiacon a 303 forintos szinttel kacérkodik az euró. Elemzők szerint jó esély van arra, hogy a forint lefelé áttöri a 303 forintos szintet, és a gyengülés akár 300 forintig nyomhatja az árfolyamot.
A 100 legnagyobb osztalékot fizető cég első negyedéhez tartozó társaságok közül többen kormányzati megrendeléseket kaptak, 11 közülük pedig stratégiai partnere a kormányzatnak - írja a Népszabadság. A legnagyobb - csaknem 900 milliárd forintos – pénzkivételt az Audi tette meg. A cég a pénzt magyar anyavállalatának utalta. A tavaly osztalékként kifizetett nagyjából 3 ezermilliárd forint zöme 28 társasághoz kapcsolódik, ezek közül több offshore-szerű jegyeket is mutat, és ahogyan már említettem, közülük 11 vállalat a kormánnyal stratégiai partnerséget kötött.
A 25 ezres keretet biztosan kimeríti a Nemzeti Eszközkezelő, a folytatás a kormányon múlik - nyilatkozta a Világgazdaságnak Csillag Tamás vezérigazgató. Az Eszközkezelőnek eddig 19 ezer ingatlant ajánlottak fel megvásárlásra, a legtöbbet a szegényebb megyékből. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 120 ezer körül van a bedőlt hitelek mögött álló ingatlanok száma.
Főleg a benzinesek bosszankodhatnak: egy héten kétszer is drágult nekik az üzemanyag, mától literenként 2 forinttal kell a benzinért többet fizetni. A gázolaj ára ezúttal nem változott. Most a benzinért literenként 411-412, a gázolajért 417-418 forintot kell adni. Legutóbb a Mol szerdán változtatott az árakon, akkor is emelt: 3-3 forinttal lett drágább a 95-ös benzin és a gázolaj is.