Hétfőn a harmadik negyedéves japán bruttó hazai termék (GDP) adatának publikálásával veszi kezdetét a hét. Kínában megjelenik a novemberi külkereskedelmi mérleg adata, Németországban az októberi ipari termelés statisztikája, a Sentix gazdaságkutató pedig ismerteti decemberi eurózónás hangulatindexét.
És nálunk? Idehaza is több fontos makrogazdasági adat jelenik meg a jövő héten, köztük az államháztartás novemberi egyenlege, a novemberi infláció és a Privátbankár Árkosár árindexe - azt is megtudjuk, mitől fékezett be váratlanul a magyar ipar októberben. Részletek >>> |
Európában az eurózónás tagországok pénzügyminiszterei találkoznak, hogy megvitassák 2015-ös költségvetési terveiket. Az Európai Központi Bank (EKB) nem sokkal később adatokat ad ki eszközfedezetű kötvényvásárlási (ABS) programjának eddigi eredményeiről. Az Egyesült Államokban közben újabb vita várható a kongresszusban az amerikai költségvetésről.
Kedden a német és a francia októberi külkereskedelmi forgalom statisztikája jelenik meg, ezeket leszámítva a nagy-britanniai októberi ipari és feldolgozóipari termelés adata lesz fontosabb.
Szerdán a kínai, csütörtökön a német és a francia fogyasztói árak novemberi változásáról jelennek meg új számok. Ezeket egészíti ki csütörtökön a novemberi amerikai kiskereskedelmi forgalom statisztikája, és a szokásos heti amerikai munkanélkülisegély-igénylések számának változása.
Pénteken ismét több makrogazdasági adatra lehet számítani. Spanyolországban és Franciaországban kiadják a novemberi inflációs adatot. Kínában a novemberi ipari termelés, az Egyesült Államokban a novemberi termelői árindex jelenik meg.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat délelőtt ismerteti az eurózónás foglalkoztatottságra vonatkozó 2014-es harmadik negyedéves felmérését, illetve az eurózónás októberi ipari termelés számait. Délután a Reuters hírügynökség és a Michigan egyetem decemberi amerikai fogyasztói hangulatmutatója lesz az utolsó fontosabb heti makrogazdasági adat.