2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A Japán és a NATO közötti kapcsolatok mélyítésében állapodott meg Jens Stoltenberg, az észak-atlanti szövetség főtitkára és Kisida Fumio japán miniszterelnök kedden Tokióban, közös közleményükben pedig kitértek az erősödő kínai-orosz katonai együttműködés miatti aggályaikra is.

Oroszország Ukrajna elleni támadása, valamint Moszkva és Peking növekvő katonai együttműködése a második világháború óta nem látott feszültségekhez vezetett - szögezték le a közleményben.

A főtitkár Kínával kapcsolatban azt mondta, Peking műveletei az ázsiai és csendes-óceáni térségben "kihívást jelentenek", valamint azt is a kommunista állam szemére vetette, hogy "hamis híreket terjeszt a NATO-val és az ukrajnai háborúval kapcsolatban, ám hozzátette: mindezek ellenére sem tartják Kínát ellenséges hatalomnak. A találkozót követően Stoltenberg Japánt "a béke erős partnerének" nevezte.

Hétfőn kezdődött japáni látogatásának első állomásán, a Tokió északi részén lévő Iruma légi támaszponton Stoltenberg emellett kitért Oroszország Ukrajna ellen indított háborújára is, leszögezve: az esetleges orosz győzelem nem pusztán az ukránok számára jelentene tragédiát, de az egész világ számára nagyon veszélyes üzenetet hordozna. "Azt az üzenetet, hogy katonai erővel mindent el lehet érni. Így az ukrajnai háború mindannyiunk számára fontos" - fogalmazott. "Peking éberen figyel és tanul a leckéből, amely hatással lehet a jövőben hozott döntéseire. Ami Európában ma történik, holnap könnyen megtörténhet Kelet-Ázsiában" - jelentette ki a norvég politikus. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: nincs közvetlenül fenyegető olajellátási hiány
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:09
A tagállamok rendelkeznek a szükséges készletekkel a Bizottság szóvivőjének szavai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor bejelentette: legfeljebb ennyibe kerülhetnek az üzemanyagok ma éjféltől!
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:49
Nem üzemanyagár-stop jön, hanem védett ár.
Makro / Külgazdaság Recseg-ropog az európai építőipar, de már vannak jó jelek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:34
Nem tört meg a negatív széria.
Makro / Külgazdaság Jön az ársapka az üzemanyagoknál Magyarország szomszédjában, de a csehek nem lépnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:31
A horvátok bevezetik.
Makro / Külgazdaság Ekkora terhet jelentett a költségvetésnek a 13. és a 14. havi nyugdíj
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 13:41
Megjelentek a Nemzetgazdasági Minisztérium számai az államháztartás helyzetéről.
Makro / Külgazdaság A nap kérdése: 10-20 forintos drágulás jön a kutakon vagy üzemanyagár-sapka?
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 12:50
Bár a nagykereskedelmi átlagárak a benzinnél 10, a gázolajnál 20 forinttal emelkedhet keddtől, ha ma délutáni rendkívüli ülésén a kormány ismét ársapkát húz az üzemanyagokra, akkor ezt a drágítást nem érvényesíthetik a kutak.
Makro / Külgazdaság Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
Bózsó Péter | 2026. március 9. 10:24
Banglades bezárja az egyetemeket, és korlátozza az üzemanyag-értékesítést, mivel az iráni háború komoly üzemanyaghiányt okoz. Az erőművek kifizetetlen számlák begyűjtésével is küzdenek.
Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG