A Budapesti Gazdasági Egyetem rektori tanácsa már megtárgyalta a modellváltás lehetőségét, az egyetem szenátusa február 25-én, csütörtökön várhatóan a döntést is meghozza - tájékoztatta az atv.hu-t a BGE kommunikációs igazgatósága. Jelenleg az ezzel kapcsolatos szervezeti párbeszéd és az egyeztetések szakaszában járnak.
Az atv.hu emlékeztet: ha a Budapesti Gazdasági Egyetem is alapítványi fenntartású egyetem lesz, akkor az Óbudai Egyetemen kívül - ahol február 15-én az egyetem szenátusa határozatban indítványozta a modellváltás megfelelő keretek közt történő kezdeményezését - 7 állami egyetem marad a magyar felsőoktatásban, amelyik nem váltott modellt: az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Magyar Táncművészeti Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Testnevelési Egyetem.
Orbán Viktor korábban bejelentette, hogy a magyar felsőoktatás, az egyetemek az elkövetkező években 1500 milliárdos fejlesztési forráshoz jutnak - ahogy fogalmazott, ez lesz az elkövetkező tíz év "lokomotívja".
A sok vitát kiváltó egyetemi modellváltásért felelős kormánybiztos, Stumpf István nemrég egy interjúban arról beszélt: azért fog dolgozni, hogy az új rendszerben a kuratóriumok ne betonozhassák be magukat az intézmények élére. További részletek >>