Az urbanlegends.hu összegyűjtött néhány olyan rémhírt (hoax), ami a péntek este óta terjed az interneten:
- Sokfelé lehetett olvasni, hogy az Eiffel-tornyot elsötétítették az áldozatok emlékére. A legtöbb weboldal a Sky News felvételét szúrta illusztrációként a cikkébe, az azonban a Charlie Hebdo elleni merénylet utáni, 2015. január 8-ai elsötétítést örökítette meg.
- Az is elterjedt, hogy a New York-i Empire State Building épületét fényekkel a francia trikolór színeibe öltöztették, de ez is a Charlie Hebdo elleni attak után történt.
- Nem Banksy a szerzője annak az Eiffel-tornyot a békejellel ötvöző szimbólumnak, amely a támadás után a szolidaritáskifejezés egyik fő eszközévé vált. Valódi szerzője Jean Jullien.
- Donald Trumpnak újra előszedték egy korábbi tweetjét. Ezt azonban Trump szintén a Charlie Hebdo elleni támadás után írta.
- Nem voltak támadások sem a Louvre-ban, sem a Forum des Halles-ban, sem a Centre Georges Pompidou-ban. A Twitteren gyorsan terjedő szóbeszédet valószínűleg az adott környékeken tapasztalható fokozott rendőri aktivitás váltotta ki - írja a blog.
- A párizsi áldozatokkal való szolidaritást kifejező, franciásított Facebook-profilkép nem egy vírus.
- Nem jósolták meg a támadást előre – egy kamu screenshot szerint egy francia videós oldalon már november 5-én írtak a közelgő robbantásokról, a kamikaze akciókról és a száznál is több áldozatról. A BuzzFeed francia oldalán kint van az eredeti hozzászólás is, amelynek semmi köze a merényletekhez.
- Francois Hollande nem kapott sztrókot a támadás következtében, így kórházba sem kellett őt vinni emiatt.