Csökkenő forgalom mellett mérséklődött a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a héten, pénteken a BUX 39 279,75 ponton állt meg, ami az előző heti záró értékénél 155,49 ponttal, 0,39 százalékkal volt alacsonyabb. A részvénypiac forgalma is csökkent az előző hét eredményéhez képest, összesen 75,8 milliárd forintot tett ki az előző kereskedési héten elért 99,8 milliárd forint után.
A vezető részvények árfolyama a Richter kivételével gyengült: a gyógyszerpapír célárfolyamát ráadásul 7600 forintra emelte a JP Morgan a korábbi 6980 forintról, ugyanakkor továbbra is semleges ajánlással. A papírok árfolyama a hét végén végül 0,36 százalékos erősödés után 6945 forinton zárt, a heti összforgalma 10,81 milliárd forint volt.
Követtük a nyugatot
Az Equilor Befektetési Zrt. elemzésében rámutatott: a magyar piac a héten trendkövető volt, a nemzetközi befektetői hangulatingadozás volt elsősorban hatással a kereskedésre. A hét végére ugyanakkor már "szépített" a magyar tőzsdeindex, és így a BUX részben ledolgozta a hét első felében látott esését.
Hétfőn jelent meg a hír, hogy az OTP érdeklődik a szerb Komercijalna Banka iránt, illetve, hogy a pénzintézet célárfolyamát a Societe Generale 9500 forintra emelte a korábbi 9248 forintról, a JPMorgan és a Morgan Stanley pedig megerősítette korábbi célárfolyamát és ajánlásait a bank gyorsjelentése után.
A Standard and Poor's hitelminősítő csütörtökön egy fokozattal feljebb, a BBB- kategóriába emelte a Mol hosszú távú adósságának minősítését, a besoroláshoz stabil kilátást adott a minősítő. Ugyanakkor szintén csütörtökön jelentette be az ezermilliárd dolláros vagyont kezelő Norvég Alap, hogy a jövőben minden olaj-és gázipari részesedését értékesítené, jelentős eladói hullámot gerjesztve az európai olajtársaságok szektorában. Az alap a Molban 0,18 százalékos tulajdonrésszel bír, melynek értéke körülbelül 3,5 milliárd forint.