McConnell kiemelte: az Egyesült Államok különösen a következő elnök hivatalba lépése utáni hónapokban lesz sérülékeny biztonsági szempontból. Mint kifejtette: mindig történik valamilyen meglepetés nem sokkal azután, hogy egy új amerikai elnök mandátuma elkezdődik. Utalt arra, hogy a Clinton- és a Bush-adminisztráció elején is terrorista támadás történt.
McConnell szerint a "feltételek kedvezőek" ahhoz, hogy a terrorcsoportok számban és befolyásban erősödjenek a Közel-Keleten és a világ más részein is, és a technológiai fejlődés révén képesek lesznek arra, hogy nagy méretű biológiai vagy radioaktív támadást hajtsanak végre.
A hírszerzési igazgató szerint az Egyesült Államok biztonságát fenyegető kockázatok mellett Washingtonnak egyéb súlyos kihívásokkal is szembe kell néznie. Ezek között említette a helyi konfliktusokat, valamint azt, hogy a gazdasági hatalom Nyugatról Keletre helyeződik át. Kitért arra, hogy a jelenlegi folyamatok folytatódása esetén a vagyon jelentős áttelepülése fog végbemenni Kína, India és Oroszország irányában, ez pedig az Egyesült Államok befolyásának csökkenésével jár majd. Külön kiemelte: az elkövetkező 20 évben Kína valószínűleg minden más országnál nagyobb hatást fog gyakorolni a világra.
McConnell a veszélyek között azt is megjegyezte, hogy csaknem négy tucat olyan nemzet van a világon, ahol a népesség gyors gyarapodása, valamint a klímaváltozás miatt 2025-ig kínzó ivóvízhiány fog fellépni. Ez a vízhiány szerinte megjósolhatatlan feszültségekhez vezet majd a világközösségben.
A kémfőnök beszámolt arról, hogy az elnökválasztási kampány során mindkét nagy párt jelöltjét tájékoztatták a hírszerzési szervezetek értesüléseiről.
"Még mindig az USA-ban a legjobb üzletelni"
Obama: öt nap még a történelemig?
Csak nehogy pofára essen Obama...
Obamánál a Fehér Ház kulcsa
A szerelemnek múlnia kell - tudják ezt Bushék is
Már aludni sem tudnak az amerikaiak a válság miatt
Nagyot "koppanhat" Obama
MTI