- A jelentések szerint robbanások sorozatát hallották Belgorodban, az ukrán határ közelében; a brit külügyminiszter szerint Ukrajna szövetségeseinek "hosszú távra kell felkészülniük. "Az előzetes információk szerint egy lőszerraktár ég, lakóépületekben, házakban nincs pusztulás. A polgári lakosság körében nincsenek áldozatok" - mondta Vjacseszlav Gladkov, a régió kormányzója. .
- Az ukrán menekültek a szexuális erőszak állandó fenyegetésével szembesülnek, amikor hazájukból menekülni próbálnak. Colleen Roberts, az ENSZ moldovai menekültügyi főbiztosa szerint a konfliktus és a kitelepítés növelheti a nők számára már meglévő szexuális erőszak és emberkereskedelem kockázatát, és új kockázatokat is jelenthet.
- A drónóriás DJI Technology Co közölte, hogy ideiglenesen felfüggeszti üzleti tevékenységét Oroszországban és Ukrajnában, hogy biztosítsa, hogy termékeit ne használják harcban. Ez az első nagy kínai cég, amely leállítja az Oroszországba irányuló értékesítéseket azóta, hogy Moszkva februárban megszállta Ukrajnát.
- A Kijev környéki hullaházak tönkrementek: a hullaházi személyzet nehezen tud lépést tartani az áldozatok számával, a holttesteket hűtőkocsikban halmozzák fel.
- Ukrajna Oroszországot vádolja a mariupoli humanitárius folyosó bombázásával.
- Oroszország védelmi minisztériuma azonnali "arányos válaszlépésre" figyelmeztetett, ha Nagy-Britannia folytatja a kijevi rezsim "közvetlen provokációját", miután James Heappey, a brit fegyveres erők minisztere "teljesen legitimnek" nevezte az orosz földön végrehajtott ukrán csapásokat, amelyek az ellátmányt sújtják és megzavarják a logisztikát.
- Oroszország nem zárta ki, hogy Moldova szakadár régióját, Transznisztriát is bevonják az ukrajnai háborúba, ami a konfliktus egy másik európai országra való esetleges eszkalálódását jelentené. Andrej Rudenko külügyminiszter-helyettes kedden kijelentette, hogy Moszkva "aggódik" a közelmúltban Dnyeszteren túli robbanások sorozata miatt, mondván, Oroszország "szeretné elkerülni azt a forgatókönyvet", amelyben Dnyeszteren túli területet belerángatnák a háborúba.
- Volodimir Zelenszkij szerint "a cél nyilvánvaló - destabilizálni a helyzetet a régióban, fenyegetni Moldovát. Megmutatják, hogy ha Moldova Ukrajnát támogatja, akkor bizonyos lépések következnek" - mondta Zelenszkij legutóbbi országos beszédében. Zelenszkij szerint a "szabad világnak joga van az önvédelemhez", miután azt jósolta, hogy Oroszország nemcsak Ukrajna területét kívánja elfoglalni, hanem "fel akarja darabolni Európa egész középső és keleti részét", és "globális csapást akar mérni a demokráciára".
- Az Egyesült Államok megesküdött, hogy "eget és földet megmozgat" annak érdekében, hogy segítsen Ukrajnának megnyerni az orosz invázióval szembeni harcot, miközben kedden Németországban védelmi tárgyalásokat tartott 40 nemzet szövetségeseivel.
- Elizabeth Truss brit külügyminiszter várhatóan szerdán tartandó beszédében felszólítja Ukrajna szövetségeseit, hogy "fokozzák" és "duplázzák meg" a katonai termelést, beleértve a repülőgépek és harckocsik gyártását. Truss szerint az Egyesült Királyság új megközelítése "három területre fog épülni: katonai erő, gazdasági biztonság és mélyebb globális szövetségek". Oroszország győzelme "szörnyű következményekkel jár majd az egész világon" - fogalmazott Truss. "Hosszú távra kell felkészülnünk, és meg kell dupláznunk az Ukrajnának nyújtott támogatásunkat.
- Németország engedélyezni fogja 50 légvédelmi rendszer szállítását Ukrajnának - közölte Christine Lambrecht német védelmi miniszter.
- Az ENSZ atomenergia-felügyeletének vezetője elítélte a csernobili atomerőmű orosz megszállását, és a helyzetet "abszolút abnormálisnak és nagyon-nagyon veszélyesnek" minősítette.
- Ausztrália hat M777-es légvédelmi ágyút és lőszert küld Ukrajnának egy 26,7 millió dolláros csomag részeként, válaszul "Oroszország brutális, könyörtelen és illegális inváziójára" - áll Scott Morrison miniszterelnök és Peter Dutton védelmi miniszter szerdai nyilatkozatában.
- Kanada is fokozni fogja katonai segélyét Ukrajnának, és célja, hogy nyolc páncélozott járművet küldjön "a lehető leggyorsabban" - jelentette be Anita Anand védelmi miniszter.
- Az ENSZ főtitkára, António Guterres Moszkvába utazott, hogy az ENSZ-t az ukrajnai közvetítési erőfeszítések középpontjába állítsa. Az orosz külügyminiszterrel tartott közös sajtótájékoztatón Guterres azt mondta, hogy az ENSZ "kész teljes mértékben mozgósítani emberi és logisztikai erőforrásait, hogy segítsen életeket menteni Mariupolban". Iryna Verescsuk ukrán miniszterelnök-helyettes szerint "semmi értelme" az ENSZ-nek, ha Mariupolból nincs valódi humanitárius folyosó.
- A mai napon Lengyelországban és Bulgáriában az oroszok leállíthatják a gázszállítást.