10. Idei legolvasottabb cikkeink 10-es listájának utolsó helyére sikerült bekerülnie a társasházak kintlévőségének megháromszorozódásáról szóló nyári hírnek, amelyben Lakásszövetkezetek és Társasházak Országos Szövetségének elnöke beszélt arról, hegyre többen vagy egyre nagyobb tételben nem fizetik be a kötelező közös költséget.
A cikk: Te rendesen fizeted a közös költséget? Akkor most elég mérges leszel >>>
9. 70 évre kéne emelni a nyugdíjkorhatárt – ezzel számolnak most a németek. Szeptemberi cikkünkben arról írtunk, hogy Németországban már most látszik: nyugdíjkorhatár további emelése elkerülhetetlen lesz, ha fenn akarják tartani az eddigi nyugdíjrendszert, azon túl is, amit már elhatároztak, a 67 éves szint elérése után.
"Nem is értem minek egyáltalán nyugdij? Hisz munkahelyek tömkelege tátong az ürességtől, nincs aki leszedje a csersznyét stb. stb...80 évesen nyugodtan dolgozhat toronyházon a tetőfedő...." – jegyezte meg egyik olvasónk a Disquson.
A cikkért és a kommentekért kattints ide: 70 évre kéne emelni a nyugdíjkorhatárt >>>
8. Májusban tornádót láttak a Fejér megyei Perkáta határában. E kapcsán nyilatkozott a Magyar Biztosítók Szövetségének szóvivője, hogy az elmúlt években határozottan megnőtt a természeti katasztrófából fakadó károk száma az országban.
További részletek és kép a tornádóról: Tornádó Magyarországon: ezt még a biztosítók sem hitték volna >>>
7. A legtöbbet kattintott cikkek közé jutott egy hír a katalán huzavonáról is. Októberi anyagunkban a spanyol-katalán fesztültség további kilátástalanságáról írtunk, miután Carles Puigdemont katalán elnök válaszolt Mariano Rajoy spanyol elnök ultimátumára.
Hogy mit mondtak? Megjött a katalánok válasza - ennek senki sem fog örülni >>>
6. Egy őszi elemzésünkben az Iszlám Államnak csapdát állító, orosz irányítású szír kormányerőkről írtunk. Azóta már tudjuk, mi történt a terrorszervezettel, de néhány hónapja miért volt érdekes Deir ez-Zor városa és mi volt briliáns terv?
Besétált az Iszlám Állam a ravasz csapdába >>>
5. A lista közepére került az a májusi hír, amely arról szólt, hogy Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter és Bruno Le Maire francia gazdasági miniszter vezetésével német-francia munkacsoport alakult, amely javaslatokat dolgoz ki az Európai Unió és az euróövezet továbbfejlesztéséről. Érdemes azonban a sorok között is olvasni, miért is volt félnivalója Magyarországnak a javaslat miatt.
Ettől van oka félni Magyarországnak: szervezkedni kezdtek a németek és a franciák >>>
4. Majdnem a dobogóra jutott havi elemzésünk az Ausztriában dolgozó vendégmunkások számának alakulásáról. Októberben a kint dolgozó magyarok száma minden más ország polgárainál jobban, majdnem 4200 fővel csökkent. Egy olvasói komment szerint "Már a cím is sejteti, hogy ez is csak egy hagyományos agymosós cikk". A számok alakulása mögött persze ennél egy kicsit összetettebb dolgok állnak.
Az elemzés: 4200 magyar veszítette el munkáját Ausztriában >>>
3. Idei harmadik legolvasottabb cikkünk arról a jogszabályról szól, amelyet sokan nem ismernek, noha jól járhatnának vele: a nyugellátás mellett munkát végzők közül csak kevesen tudják, hogy jogosultak nyugdíjuk kiegészítésére.
További részletek: Rengeteg ember nem tud arról, hogy több nyugdíj jár neki >>>
2. Egész évben izgalomban tartotta a világot Észak-Korea és Amerika közötti viaskodás és fenyegetések. Erre még rájött, hogy Donald Trump amerikai elnök augusztusban bejelentette: nem zárja ki a katonai akció lehetőségét sem Venezuelával szemben. Ezzel együtt persze Trump ismét megerősítette, hogy változatlan az álláspontja Észak-Koreáról: figyelmeztette az ázsiai országot is. Twitter-bejegyzésében pedig azt írta:
"a katonai megoldások már kidolgozva, csőre töltve, arra az esetre, ha Észak-Korea bután cselekedne. Remélhetőleg Kim Dzsong Un talál más utat."
Az év legolvasottabb cikke a Privátbankár.hu-n: Bármelyik pillanatban kitörhet a háború: már nem csak Észak-Koreát támadná meg Trump >>>
1. A legtöbb kattintást elérő cikkünk tehát a második helyen végzett. A dobogó első fokára egy videó ért fel. Legnézettebb videónkban Káncz Csaba külpolitikai elemzőnk még augusztusban beszélt a brüsszeli atombombáról, Lengyelország ellen tervezett lehetséges legszigorúbb uniós eljárásról, miután a lengyelek lényegében felszámolták a jogállamiságot. Decemberben az Európai Bizottság végül tényleg megindította az uniós alapszerződés hetes cikke szerinti eljárást a lengyelekkel szemben a vitatott igazságügyi reform miatt. A lengyelek játszmájában milyen szerepe volt/van Magyarországnak? Milyen pletyka keringett rólunk Brüsszelben?
A videó: Meghökkentő pletyka kering Brüsszelben: mégis bevethetik ellenünk az atombombát? >>>
Köszönjük az egész éves figyelmet, sikerekben gazdag új évet kívánunk!
A Privátbankár.hu csapata