Donald Trump szégyennek nevezte, hogy az elnökválasztási kampány idején Hillary Clinton stábja és a Demokrata Párt vezetői terhelő adatokat próbáltak gyűjteni egy céggel, és ezért fizettek is. Az elnök egy interjúban elmondta: a demokraták volt elnökjelöltje korábban tagadta, hogy ő vagy kampányának munkatársai tudtak volna a lejárató dossziéról. "Egyszeriben azonban rájöttek, hogy mégis tudnak róla, és milyen fura, kiderült, hatmillió dollárt is fizettek érte" - fogalmazott.
Trump ezzel a The Washington Post által lehozott botrányra utalt: a Clinton-kampányt és a Demokrata Országos Bizottságot (DNC) képviselő Marc E. Elias ügyvéd tavaly a kampány idején megbízta a washingtoni Fusion GPS nevű céget, hogy gyűjtsön terhelőnek vélt adatokat Donald Trumpról. A cég később megbízta a Szövetségi Nyomozó Irodával (FBI) és az amerikai hírszerzéssel kapcsolatban álló Christopher Steele volt brit hírszerzőt, aki végül összeállította azt a dossziét, amelyben Trump állítólagos oroszországi kapcsolatairól, sőt nőügyeiről volt szó.
Az újság szerint a Clinton-kampány és a DNC egészen 2016. október végéig finanszírozta a Fusion GPS-t. A Trump-kampány orosz tisztségviselőkkel folytatott összejátszását vizsgáló különféle kongresszusi bizottságok erre a dossziéra alapozták információik jó részét. A Demokrata Országos Bizottság és a Clinton-kampány volt szóvivője egyaránt tagadta, hogy köze lett volna az ügyhöz, Hillary Clinton pedig a C-SPAN közszolgálati televízióban "süket dumának" minősítette a történetet.
„Ez az igazi összejátszás!”
Trump megjegyezte: választási kampányának állandó összekapcsolása Oroszországgal mindig is kifogás volt a demokraták részéről a vereségért, most meg halljuk, mennyi pénzt adtak, halljuk a történeteket Tony Podestáról, és látjuk, hogy nekik milyen kapcsolataik voltak Oroszországgal.
Tony Podesta Clinton kampányfőnökének, John Podestának a testvére, és lobbicége a többi között Oroszországnak is dolgozik. Robert Mueller, a Trump-kampány orosz kapcsolatait vizsgáló különleges ügyész most a Podesta-csoport lobbitevékenységét is vizsgálja. |
Az amerikai elnök kitért arra is, hogy Hillary Clinton külügyminiszterként engedélyezte, hogy a Roszatom orosz állami vállalat 20 százalékos részesedést vásároljon az Uranium One kanadai cégben, amelynek az Egyesült Államokban is vannak bányái, és amely az amerikai uránszükséglet egyötödét fedezi.
A CNN arról adott hírt a napokban, hogy a tavalyi elnökválasztási kampány idején Donald Trump munkatársai egy cég révén felvették a kapcsolatot Julian Assange-zsal, a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítójával, és Hillary Clinton elektronikus levelezései iránt érdeklődtek nála.
Trump odavág a menekülteknek – nagyobb szigor jön a határon Lejárt annak az elnöki rendeletnek a hatálya, amelynek értelmében Trump 120 napra felfüggesztette a menekültek beutazásának engedélyezését, s szerdától ismét beléphetnek az országba a menekültek. A kormány azonban szigorúbb határellenőrzésre készül. Tovább >>> |